Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıHavayoluTurizm

Pegasus’un uçuş ağına eklenen 137. destinasyon; Edinburgh

73 / 100

Pegasus Hava Yolları İskoçya’ya İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

İstanbul, 27 Haziran 2024 – Pegasus Hava Yolları, İskoçya’daki ilk destinasyonu olan Edinburgh’a ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Bu yeni rota, Pegasus’un uçuş ağına eklenen 137. destinasyon olarak önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.

No alt text provided for this image

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, Edinburgh’a ilk uçuşun 27 Haziran’da İstanbul’dan yapıldığı belirtildi. “Uçuş ağımızı her geçen gün genişletirken, bizim için yepyeni bir dönüm noktası olan yeni hattımız Edinburgh’a ilk uçuşumuzu gerçekleştirdiğimizi duyurmaktan mutluluk duyarız!” denildi.

No alt text provided for this image

Yeni Edinburgh hattı, haftada iki kez tarifeli uçuşlarla yıl boyunca devam edecek. Bu yeni rota, hem Türkiye’den Edinburgh’a giden yolculara İskoçya’nın başkentini keşfetme fırsatı sunacak, hem de İskoçya’dan Türkiye’ye seyahat edenlere Türkiye’nin güzelliklerini ve ötesini deneyimleme imkanı tanıyacak.

No alt text provided for this image

Pegasus Hava Yolları yetkilileri, yeni hattın başarıyla devreye alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, “Misafirlerimize şimdiden keyifli uçuşlar dileriz!” mesajını paylaştı.

Edinburgh, tarihi yapıları, kültürel zenginlikleri ve festivalleriyle tanınan bir şehir olarak, Pegasus’un uçuş ağına önemli bir katkı sağlıyor. Türkiye ile İskoçya arasındaki bu yeni bağlantı, kültürel ve turistik açıdan her iki ülke için de yeni fırsatlar yaratacak.

istanbul sabiha gokcen

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu