Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Firma HaberleriHavacılıkHavayoluManşetPegasus haberleri

Pegasus Hava Yolları KAP’a Ağustos 2022 trafik verilerini açıkladı

84 / 100

Pegasus Hava Yolları KAP’a Ağustos 2022 trafik verilerini açıkladı

Pegasus Hava Yolları Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), Ağustos 2022 trafik verilerini açıkladı. Havayolu geçtiğimiz ayda 2,97 yolcuya hizmet verdi. Pandemi öncesi yıl olan 2019 Ağustos’da 3,03 milyon yolcu taşıyan şirket, 2022’in aynı döneminde 2,97 milyon yolcuya hizmet verdi.

Yüzde 2’lik farkla pandemi öncesi yolcu rakamlarının gerisinde olan taşıyıcı, ASK (Arzedilen Koltuk Kilometre) oranında ise pandemi öncesi rakamların yüzde 16 üzerinde artış kaydetti. İç hatlarda misafir sayısı 1,14 milyon, dış hatlarda ise 1,83 milyon olarak gerçekleşti. Havayolu geçtiğimiz Temmuz ayında ise 2,49 milyon yolcu taşımıştı.

pegasus

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu