Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

Pakistan’a bilet fiyatları % 300 arttı

Pakistan Uluslararası Havayolları’nın (PIA) İngiltere’deki üç noktaya uçması yasaklandıktan sonra İngiltere’den Pakistan’a uçak bilet fiyatları üç katına çıktı.

Bayrak taşıyıcısı ayrıca Avrupa Birliği’nden altı ay uzaklaştırma ve Amerika Birleşik Devletleri’nden her türlü uçuş yasağı ile karşı karşıya.

Londra, Manchester ve Birmingham’dan Lahore, İslamabad ve Karaçi’ye dönüş uçuşunun ortalama 500-650 £ maliyeti vardı, ancak PIA İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi tarafından uçuşlarına ara verildikten sonra bilet fiyatları üç kat görüldü 1.500-2.700 £ ‘a yükseldi.

Seyahat sitesi olan Skyscanner’a göre, Londra’dan Lahor’a en ucuz dönüş bileti, Türk Hava Yolları tarafından 1.445 £ – neredeyse 300.000 Rs’ye eşit olan bir maliyetle sunuluyor.

Pakistan’da kısa süre önce faaliyete geçen British Airways, aynı uçuşu 2.000 £ ‘dan fazla bir fiyatla sunuyor ve bu da yolcuya 400.000 Rupi’den fazla mal olacak.

Qatar Airways ve Emirates tarafından sunulan İngiltere’den Pakistan’a dönüş biletleri, dönüş bileti için benzeri görülmemiş bir fiyat olan 2.500 £ ‘dan fazladır. Qatar Airways ve British Airways tarafından yapılan bir başka uçuşun maliyeti 2.796 £.

Havacılık Bakanı Ghulam Sarwar Khan, Pakistan pilotlarının yaklaşık üçte birinin şüpheli lisanslara sahip olduğunu iddia ettikten sonra, PIA için ciddi bir kriz döneminde geliyor. Duyuru, tüm dünyada paniğe neden oldu ve Pakistan Taşıyıcı Havacılık Otoritesi tarafından lisans verilen bayrak taşıyıcısının uçuşlarının askıya alınması ve küresel olarak çalışan pilotların açığa alınması ile sonuçlanan bir olaylar zincirine yol açtı.

İngiltere’de, düzenli olarak Pakistan’a seyahat eden ve bilet fiyatlarındaki artıştan ciddi bir şekilde hayal kırıklığına uğrayan 1,5 milyondan fazla Pakistan kökenli İngiliz var. İngiliz hükümetine göre, Pakistan’da her zaman yaklaşık 100.000 İngiliz Pakistanlı var. COVID-19 kilitlenmesinden sonra, yaklaşık 60.000 İngiliz Pakistan’dan Birleşik Krallık’taki üç noktaya charter uçuşlarında uçtu.

Pakistan'a bilet fiyatları % 300 arttı 29 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu