Latest Posts

Oman Air’den Hindistan’a yardım

Oman Air, Türk yardımseverlerin bağışlarıyla alınan oksijen jeneratörlerini ücretsiz olarak Hindistan’a ulaştırdı.

Koronavirüs salgınıyla çok zor günler geçiren Hindistan’a dünyanın hemen hemen her ülkesinden yardım yağıyor. Türkiye’de bulunan ‘Hindistan Dostları Derneği’ de bu ülkeye yardım eli uzattı. Derneğin başkanlığını yıllardır ülkemizde yaşayan Dr. Koshlendra Pratap yapıyor. Bütünsel zihin ve beden tıbbı alanında uzman olan Pratap, ülkesine yardım için derneğini harekete geçirdi. Türk yardımseverlerin bağışlarıyla oksijen jeneratörleri alındı ve Oman Air’in desteği ile ücretsiz olarak Hindistan’a ulaştırıldı.

İçinde bulunduğumuz zorlu pandemi şartları tüm insanlığı büyük bir sınavdan geçirmekte. Hindistan’da bir çok insan Covid-19 pozitif tanısı konmuş durumda. Ağır semptomlarla seyreden hastalık çoğunun yaşamını maalesef riske atmakta. Nüfus yoğunluğundan dolayı sağlık hizmetleri ülkenin birçok bölgesinde yetersiz kalmakta.

Hızla büyüyen ve her geçen gün daha da vahim bir duruma dönüşen bu tablo karşısında hastalık seyri çok ağır olmasına rağmen yatak yokluğundan dolayı hastanelere kabul edilmeyen oradaki hastaların en acil ve öncelikli ihtiyacı olan oksijen makineleri göndererek destek olmaya çalışılıyor.

Sadece oksijen desteği ile yaşama tutunma mücadelelerinde onlara kocaman bir umut olunabilir.

Bir tek oksijen makinesi onlarca hastanın tedavisinde kullanılabilir.

oman kargo 3
oman

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.