Hava Kargo Hakkında Herşey
HavayoluMNG HavayollarıMNG Kargo

MNG HAVAYOLLARI GEÇEN YIL YUZDE 20 DAHA FAZLA KARGO TAŞIDI

81 / 100

MNG HAVAYOLLARI GEÇEN YIL YUZDE 20 DAHA FAZLA KARGO TAŞIDI

25 yıl önce tamamen yerli sermaye ile kurulan MNG Havayolları, 465 tona ulaşan net kapasitesi ile Türkiye’deki hava kargo kapasitesinin önemli bir kısmını elinde tutuyor. 2021 yılında önceki uçuş ağını genişleten, filosunu büyüten ve önceki yıldan % 20 daha fazla kargo taşıyan MNG Havayolları, 2022 yılında digital dönüşüme yatırım yapacak.

1996 yılında %100 yerli sermaye ile kurulan MNG Havayolları, ilk olarak orta menzilli Airbus A300 ile Almanya ve İngiltere’ye tarifeli kargo seferleri ile hizmet vermeye başladı. Bugün dört Airbus A300-600F, bir A330-200F ve en son filosuna kattığı iki A330-300 uçağından oluşan filosuyla operasyonlarına devam eden MNG Havayolları, 465 tona ulaşan net kapasitesi ile Türkiye’deki hava kargo kapasitesinin önemli bir kısmını elinde tutuyor. Tarifeli seferlerinin yanı sıra müşterilerine arzu ettikleri türde uçak ve kapasite hizmeti sunan charter seferleriyle de büyümesini sürdürüyor.

Çözüm odaklı yaklaşımlarıyla her talebe proje olarak baktıklarını ve proje özelinde çözümler ürettiklerini belirten MNG Havayolları Genel Müdürü Sedat Özkazanç; “MNG Havayolları olarak taşıma kapasitemizi “kg” bazında her yıl daha da arttırıyoruz. 2021 yılında yaklaşık 240.000 ton kargo taşıdık, uçuş saati olarak ise 22 bin saate ulaştık.

mng airlines

Uçuş ağımızın genişlemesi ve filomuza katılan yeni uçaklarla bu rakamın her yıl artacağına inanıyorum. 2020 yılı ile kıyaslarsak, yaklaşık %20 daha fazla kargo taşıdığımızı görüyoruz. Bu da bizi başarılarımızı sürdürülebilir kılmak için motive ediyor. 25 senelik sektör tecrübesi, uyum içinde çalışan ekibimiz ve yakaladığımız büyüme ivmesiyle ülkemizi ve sektörü daima ileri götürmek için çalışıyoruz” dedi.

Hizmetlerimiz fark yaratıyor

Pandemi döneminde esnek ve çözüm odaklı hizmetleriyle operasyonlarını aralıksız sürdüren MNG Havayolları; filoya büyük gövdeli uçaklar ekleyerek, Türkiye’yi hava kargo pazarında öne çıkarmayı ve tecrübesiyle hizmet ağını ve çeşitliğini genişletmeyi hedefliyor. 25 senelik tecrübesiyle hava kargo sektöründe ülkemizi de ileri taşıdıklarını paylaşan Özkazanç; “2021 yılı filomuzu büyüttüğümüz, uçuş ağımızı genişlettiğimiz ve ekip olarak büyüdüğümüz başarılı bir yıl oldu.

Deneyimli ekibimiz ve değerli eşya, tehlikeli madde, canlı hayvan taşımacılığı ve pharma lojistiği gibi özel kargolar uzmanlıklarımız sayesinde depolama hizmetleri sunarak çözüm ortaklığında fark yaratıyoruz. Bu başarıları sürdürülebilir kılmak için 2022 yılında dijital dönüşüme öncelik vereceğiz. Bu dönüşümle gelecekteki çalışma şeklimizi belirleyecek, dijitalleşecek ve tüm operasyonel süreçlerde yeniliğe yatırım yapacağız” dedi.

mng airlines

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu