Latest Posts

Lufthansa Group Haziranda Uçuşlara Başlıyor

Lufthansa Grubu Cuma öğleden sonra, Haziran 2020’ye kadar 160 uçakla uçuşlara başlayacağını açıkladı. Grup genelinde 106 uçuş noktasına hizmet verilecek. Ayrıca Palma de Mallorca, Sylt ve Crete uçuş planına tekrar dahil edildi. Yönetim kurulu üyesi Harry Hohmeister, insanların “tekrar seyahat etmek için büyük bir istek ve özlemleri olacağına” inanıyor.

Lufthansa, Eurowings ve Swiss havayolları uçuşlata başlayacak fakat açıklamada Austrian Airlines’dan bahsedilmiyor. Grup, toplam 80 uçağı yeniden etkinleştirecek, böylece 160 uçak, grup genelinde yolcu uçuşlarında kullanılacak. Şirket ayrıca basın açıklamasında şöyle yazıyor: “Lufthansa Grubu’ndaki havayolları, federal eyaletlerdeki kısıtlamaları ve kısıtlamaları ve Avrupa’daki diğer ülkelerdeki giriş kurallarını kademeli olarak azalttıktan sonra müşterilerin artan ilgisine yanıt verecek”

“İnsanların tekrar seyahat etmeleri için büyük bir istek ve özlem duyuyoruz. Oteller ve restoranlar yavaş yavaş açılıyor.  Tabii ki, konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı en önemli önceliğe sahiptir. ”Diyor Deutsche Lufthansa AG Yönetim Kurulu Üyesi Harry Hohmeister.

Lufthansa Grubu’nun havayolları ile Mallorca, Sylt, Rostock veya Girit gibi çok sayıda tatil noktasına Haziran’dan itibaren tekrar erişim sağlanacak.  “Haziran uçuş programı” ile ilgili diğer ayrıntılar bu hafta içinde yayınlanacak.

Lufthansa, “Müşterilerden seyahatlerini planlarken ilgili yerlerin geçerli giriş ve karantina düzenlemelerini dikkate almaları isteniyor. Tüm yolculuk boyunca, daha sıkı hijyen ve güvenlik düzenlemeleri nedeniyle, örneğin havaalanı güvenlik kontrollerinde daha uzun bekleme süreleri nedeniyle kısıtlamalar olabilir. Kabinde ikram bir sonraki duyuruya kadar sınırlandırıldı. Lufthansa Grubu’nun havayolu şirketlerinin 4 Mayıs’tan itibaren maske takma zorunluluğu yolcular tarafından kabul görmektedir. Yolculardan seyahat boyunca maske takmaları istenecek. ”Medya açıklamasına göre, Eurowings aşağıdaki gibi başlayacak:

Düsseldorf’tan:

Düsseldorf’tan Eurowings haftada dokuz kez Hamburg ve Berlin’e, haftada altı defa Viyana, Zürih ve Londra’ya ve haftada dört defa da Milano’ya uçuyor. Barselona ve Manchester destinasyonları haftada üç kez sunulmaktadır. Budapeşte, Katanya, İbiza, Napoli, Olbia, Prag, Roma ve Selanik’e kadar, Eurowings NRW’nin en büyük havaalanından haftada iki kez uçmaktadır. Kandiye’ye uçuşlar haftada bir kez sunulmaktadır. Balear adası Mallorca, haftada yedi kez bağlantılıdır. 

Köln / Bonn çıkışlı

Köln / Bonn’dan Eurowings, Berlin, Hamburg ve Münih’e haftalık altı uçuş gerçekleştirmekte ve haftada üç kez Edinburgh’a uçmaktadır. Haftada iki kez Lizbon, Kavala ve Zagreb’e, haftada bir kez Bastia’ya gidiyor. Eurowings haftada yedi defa Mallorca’ya uçuyor. 

Hamburg çıkışlı

Hamburg’dan Eurowings, Mallorca’ya günlük bağlantılar sunmaktadır. Köln / Bonn ve Stuttgart’a uçuşlar haftada altı kez, Eurowings haftada dört kez Viyana’ya uçuyor. Düsseldorf’tan Hamburg’a haftalık dokuz adede kadar bağlantı vardır. 

Stuttgart çıkışlı

Stuttgart’tan Eurowings haftada dört kez Berlin’e, haftada altı kez Hamburg’a uçuyor. Havayolu ile Mayorka arasında haftalık yedi bağlantı bulunur. 

Münih çıkışlı

Eurowings şu anda haftada altı kez Münih’ten Köln / Bonn’a ve Balear adası Mallorca adasına uçuyor.

İsviçre de yeni bir başlangıç ​​yapıyor

SWISS CEO’su Thomas Klühr, “Haziran ayında İsviçre’yi tekrar dünyaya bağlayabilmekten çok mutluyuz.” dedi. Zürih’ten 30 Avrupa varış noktasına haftalık yaklaşık 140 uçuş ve Cenevre’den 14 Avrupa varış noktasına yaklaşık 40 uçuş gerçekleştirilecek. Uzun mesafeli güzergah, ABD’de New York / Newark’a haftada üç kez hizmet vermeye devam edecek ve Haziran ayında ek kıtalararası güzergahlar eklenecek. Ayrıca, Swiss WorldCargo hava kargo departmanı aracılığıyla, SWISS dünya çapında çeşitli noktalara kargo seferleri düzenlemekte.

lufthansagroup

Latest Posts

POPULER