ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Küresel Havacılık Bu Yıl 50 Milyar Dolar Kaybedebilir

Rakamlar geçen 2020 yılının nihai sonuçlarından daha iyi olacak gibi görülse de, havacılık endüstrisinde hala önemli kayıplar bekleniyor. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), bu hafta havayolu endüstrisinde bu yıl 47,7 milyar dolarlık net zarar beklediğini paylaştı.

Dünyadaki taşıyıcıların ticaret birliği olan IATA, havacılığın özellikle uluslararası alanda güçlü bir başlangıç ​​yapmadığını belirtiyor. Ocak ve Şubat 2021’de uluslararası yolcu trafiğinde % 86,6’lık bir düşüş yaşandı. Ancak, aşılama uygulamaları yıl içinde ilerledikçe, ilerlemede bir umut var. Ayrıca, test kapasitesindeki artış, seyahatlerin yeniden açılmasına da katkıda bulunacaktır.

Daha iyi sonuçlar, uzun mesafeli operasyonlara göre daha hızlı iyileşmesi beklenen yerel uçuşlar tarafından desteklenecektir. IATA, bastırılmış talebin ve ulusal kısıtlamaların gevşemesinin şüphesiz bu sektöre uluslararası pazarlarda yardımcı olacağını vurguluyor. Genel olarak, bu alandaki rakamlar gözle görülür derecede iyimser. IATA, bu yılın ikinci yarısında yerel bölgenin 2019 seviyelerinin % 96’sına çıkabileceğini tahmin ediyor ki bu 2020’ye göre % 48’lik bir artış.

“Bu kriz, beklediğinden daha uzun ve derin. Kayıplar 2020’den itibaren azalacak ama krizin acısı artıyor. IATA genel müdürü Willie Walsh yaptığı açıklamada; “havacılığın iç seyahat kısıtlamaları olmayan piyasalardaki toparlanmasıyla iç piyasalarda iyimserlik var” dedi.

“Bununla birlikte, hükümetler tarafından uygulanan seyahat kısıtlamaları, uluslararası seyahatlere yönelik temel talebi güçlü bir şekilde azaltmaya devam ediyor. 2021’de uçakla seyahat edecek yolcu tahmini 2,4 milyara rağmen, havayolları 81 milyar dolar nakit daha harcayacak”

Iata 1
Küresel Havacılık Bu Yıl 50 Milyar Dolar Kaybedebilir 2

Latest Posts

POPULER