Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Korean Air, Asiana Airlines’ın kargo taşımacılığı için Air Incheon’u seçti

69 / 100

Korean Air, Asiana Airlines’ın kargo taşımacılığı için Air Incheon’u seçti

Korean Air, Asiana Airlines’ın kargo taşımacılığı faaliyeti yürütmek için tercih edilen teklif sahibi olarak Air Incheon’u belirledi

Korean Air, Asiana Airlines’ın küresel kargo taşımacılığı faaliyetlerinin satışı için Air Incheon’u seçerek ortak oldu. Karar 17 Haziran’da yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alındı.

Korean Air, Air Incheon’u birkaç temel kritere dayanarak en uygun teklif sahibi olarak seçti: işlemin tamamlanmasının kesinliği, hava kargo işinin uzun vadeli rekabet gücünü sürdürme ve geliştirme yeteneği ve yetkin bir konsorsiyum aracılığıyla fonları harekete geçirme yeteneği.

2012 yılında kurulan Air Incheon, Asya odaklı operasyonlarıyla Kore’nin tek kargo havayolu şirketidir. Air Incheon’un Asiana Airlines’ın Amerika ve Avrupa’ya uzanan uzun menzilli ağını ve daha büyük kargo uçaklarından oluşan filosunu kullanarak rekabet gücünü artırması bekleniyor.

Korean Air, sözleşme koşulları üzerinde anlaşmaya varılmasının ardından Temmuz ayında Air Incheon ile bir çerçeve anlaşma imzalamayı planlıyor. Anlaşma Avrupa Komisyonu’nun incelemesine tabidir.

Korean Air’den bir temsilci, “Tercih edilen teklif sahibi, mevcut rekabet ortamı korunurken, önemli bir ulusal sektör olan hava kargo endüstrisinin büyümesi için hayati önem taşıyan tüm faktörlerin kapsamlı bir değerlendirmesi sonucunda seçildi” dedi. “Esnek müzakereler yoluyla satış sürecini hızla sonuçlandırmaya ve Asiana Airlines’ın satın alma işlemini tamamlamaya kararlıyız.”

Korean Air, Asiana Airlines'ın kargo taşımacılığı için Air Incheon'u seçti 20 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu