Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

Kırgızistan’dan gönderilen çadırlar

Kırgızistan'dan gönderilen çadırlar

66 / 100

Kırgızistan’dan gönderilen çadırlar

Türkiye’de geçtiğimiz haftalarda yaşanan depremin ardından bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir yardım kampanyası başlatılmıştı. Bu kapsamda, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’ten Etnospor tarafından tedarik edilen 360 adet Kırgız çadırı, depremzedelere ulaştırılmak üzere Turkish Cargo’nun TK 6617 sefer sayılı uçuşu ile Gaziantep’e gönderildi. Uçak, yerel saatle 7 Mart günü Manas Havalimanı‘ndan saat 18.10’da havalandı.

Depremzedelere yapılan yardım seferleri, bölge halkının acil ihtiyaçlarına destek olmayı hedefliyor. Turkish Cargo gibi lojistik şirketleri, yardım malzemelerinin hızlı ve güvenli bir şekilde hedef noktaya ulaşmasını sağlayarak bu amaç doğrultusunda önemli bir rol üstleniyor.

Kırgızistan’dan gönderilen çadırlar, depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere özel olarak seçildi. Turkish Cargo’nun deprem bölgesinde gerçekleştirdiği yardım seferleri, depremzedelerin yanı sıra, bölgedeki yardım kuruluşlarına ve sivil toplum örgütlerine de destek olmayı amaçlıyor.

Yapılan yardım seferleri ile birlikte, Türkiye’de yaşanan deprem sonrası uluslararası dayanışmanın önemi bir kez daha vurgulanıyor.

Kırgızistan'dan gönderilen çadırlar 21 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu