Hava Kargo Hakkında Herşey
Güncel HaberlerHavacılıkHavayolu

Katar Havayolları Uçağında Ölü Bebek

9 Ekim Pazar günü Doha-Cakarta seferini gerçekleştiren  Katar Havayolları QR956 sefer sayılı uçağın tuvaletin-de, Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanına inişinden sonra, temizlik görevlileri tarafından bir fetus cesedi bulundu.

Havaalanı polis sözcüsü Endang Sutrisna’nın verdiği bilgiye göre,erkek fetusun beş ila yedi aylık olduğu tahmin ediliyor. Temizlik personeli fetusu tuvalet kağıdına sarılı olarak tuvalette buldu.

Sutrisna :”Bir Endonezyalı göçmen işçi kadın, Doğu Cakarta’da polis hastanesine sevk edilmeden önce sağlık kontrolüne alındı. Endonezyalı göçmen işçinin söz konusu çocuğun annesi olmasından şüpheleniliyor. Tedavisi tamamlandıktan ve doktorun muayene sonuçları sorgulanması  gerektiğini gösterirse, o zaman havaalanı polisine getirilecek ve sorgulanacak”  dedi.
Hamile kadının hayatını kurtarmak dışında Endonezya’da kürtaj yasak. Tecavüz ya da fetusun anormal gelişimi gibi bazı durumlarda da,  6 haftaya kadar kürtaj izni verilyor. Ancak istenmeyen hamileliklerde güvensiz seçenekler deneyen pek çok kadın olduğu da bir gerçek.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu