ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Kapadokya’da ilk uçak sevinci!

Ukrayna’nın başkenti Kiev’den havalanan ilk uçak bugün Kapadokya Havalimanı’na iniş yaptı. Ukraynalı turistler havalimanında çiçek ve Türk lokumu ile karşılandı.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi artık Ukrayna’dan başlayan direkt uçak seferleri ile Ukraynalı turistleri misafir etmeye başladı. Ukrayna’nın başkenti Kiev’den bu sabah havalanan ilk charter uçak seferi Kapadokya Havalimanı’na iniş yaptı. Ukrayna’dan Kapadokya bölgesine direkt uçak seferi ile gelen ilk kafile karanfil ve Türk lokumu ile karşılandı.

Turizmci Muzaffer Büyükbaş, firma olarak 6 yıldır Ukrayna’dan Kapadokya’ya misafirleri getirdiklerini belirten söyledi. Büyükbaş, ” Artık Kapadokya Ukrayna’da bilinen bir destinasyon oldu. Dolayısıyla yakın gelecekte de ilave uçuşlar planlandı. Bir sonraki uçuşumuz Ukrayna Kharkıv’den yapılacak. İlk kafileyi mutlu bir şekilde karşıladık. Çiçekler ve Türk lokumlarıyla karşıladık. Bir sonraki uçağımız pazar günü Kiev’den kalkacak ve buradaki turistlerimizi yolcu edeceğiz. 2021 yılında Ukrayna’dan 6 bin turisti misafir edeceğiz” dedi.

Ukrayna Havayolları’nın, Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gerçekleşen ilk seferinde Kiev’den 183 yolcuya Havaş Yer Hizmetleri şirketi hizmet verdi.

16 Mayıs’a kadar haftada iki gün gerçekleşmesi planlanan seferlerin yer hizmetleri operasyonlarına Havaş hizmet vermeye devam edecek.

Ukrayna Havayollari
Kapadokya'da ilk uçak sevinci! 3
Resim

Latest Posts

POPULER