Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayolu

Kalyon Holding’den AJet Açıklaması

74 / 100

Kalyon Holding’den Yanıt: “A Jet ile İlgili Sahiplik Planımız Yok”

Tarih: 3 Temmuz 2024 Yer: İstanbul, Türkiye Teknoloji girişimcisi Alphan Manas, sosyal medya platformu ‘X’ hesabında 2 Temmuz 2024 tarihinde paylaştığı bir mesajla A Jet’in Kalyon Grubu tarafından satın alınabileceği yönünde bir iddia ortaya atmıştı. Manas, “A Jet’in sahipliğinin el değiştirdiği ve Kalyoncu ailesine devredildiği konuşuluyor. Açıkçası bunun netliğe kavuşması gerekiyor. Böyle bir durum var mıdır?” şeklinde bir tweet paylaşmıştı.

Bu iddialar üzerine Kalyon Holding, Manas’a resmi bir bilgilendirme mesajı göndererek yanıt verdi. Kalyon Holding’den yapılan açıklamada, grubun A Jet ile ilgili hiçbir sahiplik ya da satın alma planının olmadığı vurgulandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Kalyon Holding ve holdinge bağlı hiçbir şirketin A Jet ile ilgili sahipliği söz konusu olmadığı gibi orta veya uzun vadede herhangi bir satın alma planı bulunmamaktadır.”

Alphan Manas, bu resmi bilgilendirmeyi sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı ve iddialarını güvendiği bir kaynaktan aldığını, aksi takdirde paylaşmayacağını belirtti.

a jet , turk hava yollari

Kalyon Holding’in bu açıklaması, A Jet‘in sahipliği konusunda kamuoyunda dolaşan söylentilere net bir yanıt verirken, şirketin mevcut stratejileri ve gelecekteki planları hakkında da önemli bilgiler sunuyor.

Kalyon Holding'den AJet Açıklaması 20 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu