Latest Posts

KABİN MEMURLARINDAN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMA

Hava Yolları Kabin Memurları Derneği (Cabin Crew Members’ Association)

Değerli üyelerimiz, Sevgili meslektaşlarımız,
Tarihin en olumsuz süreçlerinden birine sadece tanıklık etmekle kalmıyor, bizzat o süreci yaşıyoruz. Tüm dünya eş zamanlı olarak içinde bulunduğu bu kaostan nasıl çıkacağının hesabını yapıyor. Bu yeni yapılanma sürecinin belirsizliğini ve bu belirsizliğin yarattığı yıpranmayı da birlikte yaşıyoruz.
Olağanüstü koşulların, olağanüstü çabalar gerektirdiğinin farkındayız. Bugün,”doğru işi yapma” nın , işimizi “doğru yapmak” tan çok önemli olduğu bir dönemdeyiz. Dolayısıyla sesin değil sözün yarattığı etkinin gücünü doğru buluyoruz. Bu nedenle bize danışılan ve kabin memurlarını temsil etmemiz gereken her süreçte yer alıyoruz ve almaya devam edeceğiz.
TASSA olarak bugüne kadar çatışmanın ya da problemlerin değil ,çözümün bir parçası olmakla gurur duyduğumuz işler yaptık. Daha iyiye giden bir yolculuğun en önemli temsilcisi olmayı hedefledik. Bugün de güçlü, neyin doğru olduğunu bilen bir ekiple ve pek çok alanda çözüm ortaklığı yaptığımız kurum ve kişilerle sizlere ekonomik psikolojik ve sosyal alanda destek olabilmek için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bize ihtiyaç duyduğunuz her alandan tüm gücümüz ve içtenliğimizle yanınızdayız. İçinde bulunduğumuz süreç sadece fizyolojik riskleri değil ekonomik , sosyal ve psikolojik riskleri de hayatımızın merkezi yaptı. Bu kaosun sektörü yok, belirli bir meslek grubu yok, kaygı ve sıkıntıdan payını almayan yok.
Gün kimin az ya da çok etkilendiğinin çetelesini tutma , rakamsal kazanç ya da kayıpları listeleme, sen — ben gibi taraflara ayrışma günü değildir. Hepimiz biliyoruz ki biz rakamlardan çok daha fazlasıyız. Bu yüzden gün birey olarak da kurum olarak da ülke olarak da kenetlenme günüdür. Her zamankinden çok daha duyarlı , özenli ,özverili ve çalışkan olma günüdür.
Bu nedenle sadece kendimiz için değil tüm camiamız ve ülkemiz için iyi ve doğru olanı yapmayı temel önceliğimiz olarak görmekteyiz. İçinde yer almakla gurur duyduğumuz bu camianın onurlu birer üyesi olan Kabin Memurları olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada payımıza düşen sorumluluğu üstlenmeye hazırız. Bütüncül ayırım gözetmeksizin herkesi kapsayan tüm katkı süreçlerinin bir parçası olmaya devam edeceğiz.
Ne güçlükle olursa olsun azim ve özveriyle çalışmanın erdemine sahip bu camianın bir ferdi ve bu kıymetli coğrafyanın evlatları olarak belirsizlik sürecinin en kısa sürede bitmesi öncelikli temennimiz , bu zorlu süreçten güçlenerek çıkmak da öncelikli hedefimizdir.
Daha iyisinin her zaman mümkün olduğunu biliyoruz ve hepimiz bunu hak ediyoruz. Tüm içtenliğimiz ve saygılarımızla…
TASSA Yönetim Kurulu

Resim

Latest Posts

POPULER