Latest Posts

İstanbul-Seyşeller arasında uçuşlar yeniden başladı

Türk Hava Yolları, salgın nedeniyle bir yıl ara verdiği İstanbul-Seyşeller düzenli uçuşlarına yeniden başladı.

Türk Hava Yolları, COVID-19 salgını nedeniyle geçen yıl Mart ayında Seyşeller’e tarifeli uçuşlarını durdurdu. Ada ülkesi bu yıl 25 Mart’ta sınırını yeniden açtığında, havayolu salı ve cuma günleri haftalık iki uçuşla hizmetlerine devam edeceğini duyurdu. 

Bağlantılar ve frekanslar açısından çeşitlilik sağlayan Türk Hava Yolları, bu ülke turizminin gelişmesine yardımcı olacak.

Türk Hava Yolları Seyşeller Genel Müdürü Fatih Mehmet Kursun STB’den yaptığı basın açıklamasında, kendisinin ve ekibinin “uzun ve zorunlu bir aradan sonra Seyşeller’e dönecek olmaktan büyük heyecan duyduklarını” söyledi.

“Adalara uçuşlarımızı yeniden başlatmak pazara şimdiden büyük bir etki yaptı. Şu ana kadar Orta ve Doğu Avrupa’dan aldığımız talepten çok memnunuz.”

Bu bir yıllık süre boyunca düzenli uçuşlarının olmaması nedeniyle, havayolu Batı Hint Okyanusu’ndaki ada ülkesine bir dizi geçici kargo uçuşu yapıyordu.

Türk Hava Yolları 2020 yılında Seyşeller’e 490.000 kg’ın üzerinde gelen kargo ve yaklaşık 108.000 kg giden kargo taşıdı.

Mart ayında Seyşeller sınırlarının ticari yolcu uçuşlarına yeniden açılmasından bu yana, altı taşıyıcı – Emirates, Ethiopian Airlines, Qatar Airways, Aeroflot, EL AL ve Arkia Israeli havayolları – düzenli uluslararası uçuşlar gerçekleştiren Air Seychelles ile birlikte hizmet veriyor.

THY A350 900

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.