Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkKargo

İstanbul Kargo Uçuşları Başlıyor

78 / 100

İstanbul Kargo Uçuşları Başlıyor

İstanbul kargo uçuşları duyuruldu.

Lufthansa, 15 Mart’tan itibaren İstanbul’a A321 orta mesafeli kargo uçakları ile hizmet vermeye başlayacak.

Türk hava kargo marketici için heyecan verici bir haber.

A321F, özellikle e-ticareti desteklemek için önemli bir rol alacaktır.

Lufthansa Cargo’da Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) Ashwin Bhat yaptığı yazılı açıklamada yeni kargo rotalarını duyurdu:

1 Mart’tan itibaren müşterilerimizin kargolarını, dönüştürülmüş A321 orta mesafeli kargo uçaklarımıza rezerve edebileceklerini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

15 Mart’ta faaliyete geçmesiyle birlikte Lufthansa Cargo, kademeli olarak İstanbul (IST), Tel Aviv (TLV), Malta (MLA), Tunus (TUN), Dublin (DUB), ve Manchester (MAN) ile küresel ağını tamamlayacak. 29 Mart’tan itibaren Kahire’ye (CAI) uçuşları da ekleyeceğiz. Kargo ağındaki kısmen yeni istasyonlara Frankfurt’tan (FRA) haftada iki ila üç kez hizmet verilecek.

Eklenen orta mesafeli kargo uçakları ile yepyeni bir stratejik iş segmenti açıyoruz. A321F, Avrupa içinde ve seçilen orta mesafeli destinasyonlara, çekici aynı gün ve e-ticaret çözümleri sunacak yeni ağ, hızla büyüyen e-Ticaret segmentine doğru önemli bir adımı temsil ediyor. Bir yandan, küresel hava kargo pazarındaki mevcut kapasite az olmaya devam ederken, aynı zamanda nihai tüketiciler sipariş ettikleri mallar için kısa teslimat süreleri bekliyor. Orta mesafeli kargo uçakları ile bu açığı kapatabilir ve müşterilerimize ihtiyaç duydukları kapasiteyi Lufthansa Cargo’nun bildiği kalite ve uzmanlıkla güvenilir ve hızlı bir şekilde sunmaya devam edebiliriz.

D-AEUC tescilli ilk uçağın dönüşümü zaten tamamlandı. Diğer şeylerin yanı sıra, zemin buna göre güçlendirildi, kargo taşımak için bir makara sistemi ve büyük bir kargo kapısı kuruldu. Lufthansa Cargo müşterilerine uçak başına ana güvertede toplam 14 ve alt güvertede 10 palet ve konteyner pozisyonu sunulmaktadır. Bu, uçak başına 28 tonluk bir yük kapasitesi ile sonuçlanır. İkinci orta mesafeli kargo uçağının yaz sonunda hizmete girmesi bekleniyor. Her ikisi de Lufthansa CityLine tarafından, her biri Lufthansa Cargo uçuş numaraları altında bir wet-lease sözleşmesi kapsamında işletilecek. Çift motorlu Airbus A321, sınıfının en çok yönlü uçaklarından biridir: Ana güvertede konteyner taşıyabilmesi, hızlı yükleme ve boşaltma imkanı sunar ve bu nedenle çok verimli uçuş operasyonları sağlar.

Aeroportist sitesi olarak yeni kargo uçağının gelişini sabırsızlıkla bekliyor, hayırlı olsun diyoruz.

İstanbul kargo uçuşlarını
İstanbul kargo uçuşlarını

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu