Latest Posts

IranAir Bugün İstanbul Uçuşlarına Başlıyor

Türk sivil havacılık otoritesinden izin alan IranAir, Tahran ve İstanbul arasındaki uçuşlara 13 Temmuz’dan itibaren devam edecek. 

Havayolu, Pazartesi ve Cuma günleri, saat 09: 25’te İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan ve aynı gün yerel saate göre 00: 40’da dönen iki haftada bir uçuş sunacak. 

Diğer iki havayolu şirketi Meraj Airlines ve Iran Airtour da sırasıyla 12 ve 13 Temmuz’dan itibaren haftalık İstanbul-Tebriz-İstanbul uçuşları gerçekleştirecek.

Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İran ile Türkiye arasındaki uçuşların 26 Şubat’ta koronavirüsün potansiyel yayılmasını durdurma tedbiri olarak durdurmuştu.

İran Sivil Havacılık Örgütü sözcüsü Reza Jafarzadeh, Türkiye’nin İranlı turistler için sınırlarını yeniden açmadığını, sadece Türk vatandaşlarının ve çalışma vizesi olanların komşu ülkeye seyahat etmesine izin verildiğini söyledi. 

İran Hava Yolları Birliği Sekreteri Maqsoud Asadi-Samani’ye göre, Türkiye’nin ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları, 16 Temmuz’dan itibaren Tahran-İstanbul güzergahı için bilet satmaya başladı.

“Şu anda Qatar Airways, fiyatları 60 milyon rial [267 $] ile 150 milyon rial [669 $] arasında değişen Tahran-Doha-İstanbul biletleri satıyor; Türk Hava Yolları’nın Tahran ve İstanbul arasındaki doğrudan uçuşlar için 16 Temmuz’dan itibaren fiyatları 25 milyon riyalden [111 $] 38,5 milyon riale [171 $]. Şu anda İran yerel havayolu şirketi 15 ile 19 milyon riali (67-85 $) arasında fiyatla biletler sunuyor “dedi.

iranair

Latest Posts

POPULER