Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

İngilizce Dil Yeterliliği Sınavları 2014 yılı 5. Oturumu

İngilizce Dil Yeterliliği Sınavları 2014 yılı 5. Oturumu ile ilgili SHGM duyurusu.

 

Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan İngilizce Dil Yeterliliği Sınavları 2014 yılı 5. Oturumu için planlanan 11-15 Ağustos 2014 tarih aralığı 25 – 29 Ağustos 2014 olarak değiştirilmiştir.

Sınavlar için resmi başvurular 14 – 21 Temmuz 2014 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüze doğrudan ya da posta yoluyla yapılacaktır. Bahsi geçen sınavlar için şirketlerce yapılan başvuruların yanı sıra kontenjan dahilinde şahsi başvurular da kabul edilecektir. Tüm müracaatlar için CPL ya da ATPL sahibi pilot olmak şartı aranacaktır. Bu şartı taşımadığı halde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacak olup herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.

Randevular başvuruların geliş sırasına göre yerleştirilecek olup, sınav döneminin ilk gününün dolmasına müteakip diğer bir güne geçilecek ve tahsis edilen randevu tarih/saati yayınlandıktan sonra değiştirilmeyecektir.

Başvurular için https://web.shgm.gov.tr/tr/formlar/3910-index linki altında yer alan Uçuş Operasyon Daire Başkanlığı başlığı altındaki Uçuş ekibi Lisans Müdürlüğü dosyasından erişilebilecek SHGM.UOD.65355440.FR.09 nolu İngilizce Dil Yeterliliği Sınav Başvuru Formu’nun doldurularak Genel Müdürlüğümüz hesabına yatırılmış 300 TL’lik ödeme dekontu ile birlikte ulaştırılması gerekmektedir.
Son başvuru tarihinden sonra Genel Müdürlüğümüze ulaşmış başvurular kabul edilmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu