Latest Posts

İndirimli et taşımada THY ve TİM iş birliği

81 / 100

İndirimli et taşımada THY ve TİM iş birliği

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Türk Hava Yolları (THY) arasında, indirimli hava kargo taşımacılığına yönelik yapılan işbirliği kapsamında, bazı Arap ülkelerine indirimli olarak et taşınacak.

Son dönemlerde artan et ihracatı taleplerini desteklemek amacıyla, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Bahreyn’e et ihracatında indirimli taşıma tarifesi belirlendi. Buna göre söz konusu ülkelere et nakliyesinde, ihracatçıya sağlanan fiyatlara yüzde 10 ilave indirim sağlanacak. THY‘nin başlattığı kampanya kapsamında sağlanan indirimler, 2021 sonuna kadar geçerli olacak. Geçtiğimiz aylarda, THY ile TİM arasında ihracatçılara uygun koşullarda kargo hizmeti vermeyi amaçlayan “Hava Kargo İşbirliği Protokolü” imzalanmıştı.

İhracat ürünlerinin 46 destinasyona hava kargoyla ulaştırılmasında yüzde 35’e varan indirim yapılmasını öngören anlaşmayla ilgili açıklama yapan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, gelişmiş altyapı ve filosuyla ülkemizdeki hava yolu taşımacılığının ilerlemesi ve dış ticaret taşımalarımız açısından önemli rol oynayacaktır. Turkish Cargo tarafından, yıl sonuna kadar 46 destinasyonda ihracatçılarımıza genel kargo, yumurta, yaş meyve-sebze ve balık taşımalarında yüzde 10 ila yüzde 35 aralığında indirim uygulanacak” demişti.

Kaynak:milliyet

turkish cargo, indirimli et

Latest Posts

POPULER