Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

IndiGo Uluslararası Pozisyonunu Genişletmek İstiyor

IndiGo Uluslararası Pozisyonunu Genişletmek İstiyor

64 / 100

IndiGo Uluslararası Pozisyonunu Genişletmek İstiyor

Hindistan merkezli IndiGo havayolu şirketi, ilk Airbus A321XLR teslimatını 2024 yılı sonuna kadar beklerken uluslararası ağını güçlendirmek ve yerli operasyonlarını sağlamlaştırmak istiyor. Şirketin toplam gelirinin yaklaşık %95’i yerli operasyonlardan oluşurken, IndiGo önümüzdeki yıllarda uluslararası kapasitesini %20-25’e çıkarmayı planlıyor.

15 Şubat’ta Routes Asia 2023’te konuşan IndiGo Network Planlama Başkan Yardımcısı Rajat Kumar, A321XLR’nin uçuş süresini 8 saate kadar uzatarak Güney ve Doğu Avrupa, Orta Asya ve bazı Afrika pazarlarını hedeflerine dahil edeceğini söyledi.

CAPA verilerine göre, IndiGo’nun 308 A321neo ailesi uçağı siparişi var ve belirtilmeyen sayıda A321XLR siparişi de bulunuyor. Kumar, XLR’lerin muhtemelen IndiGo Airbus filosunun geri kalanı gibi tek sınıf kabin ürünü olacağını söyledi.

IndiGo CEO’su Pieter Elbers bu ayın başlarında, Hindistan ve Kenya arasında yeni uçuşların ve Hindistan ve Endonezya arasında Jakarta’ya yönelik yeni uçuşların gündemde olduğunu açıkladı. Kumar, Çin’in de bir odak noktası olacağını söyledi. Pandemiden önce, havayolu sadece Chengdu ve Guangzhou’da iki şehre hizmet veriyordu ve henüz her iki şehre de uçuşları yeniden başlatmadı.

IndiGo, Türk Hava Yolları ile bir kod paylaşımı ortaklığına sahip ve İstanbul-Delhi rotasında çalışmak için bir Boeing 777-300ER’i kiralama yoluyla kullanıyor. Kumar, dar gövdeli kapasitenin yerli hatlarda kullanımı için serbest bırakılmasına yardımcı olan bu uçağın yerli hatlarında kullanılan uçak kapasitesini artırdığını söyledi.

Hindistan pazarının uçuş gücüne sahip daha fazla vatandaşı olmasıyla %5-6 oranında büyümesi bekleniyor. Kumar, havayolu şirketinin topraklanan uçaklarını geri getirdiği ve aylık olarak 2-3 yeni uçak teslim aldığı ve 2. ve 3. şehirler arasında bağlantılar ve 1. şehirlere bağlandığı sürece kapasitenin istikrarlı bir şekilde artacağını bekliyor.

IndiGo Uluslararası Pozisyonunu Genişletmek İstiyor 21 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu