Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkHavayoluManşet

IndiGo, Türk Hava Yolları ile Kod Paylaşımını Genişletmek İstiyor

81 / 100

IndiGo, Türk Hava Yolları ile Kod Paylaşımını Kuzey Amerika’ya Genişletmek İstiyor

Genişletme planı, havayolunun ilave sipariş için Boeing ve Airbus uçaklarını karşılaştırdığında ortaya çıktı.

Düşük maliyetli havayolu IndiGo‘nun, Türk Hava Yolları ile yaptığı işbirliğiyle, ortak uçuşlarını Amerika Birleşik Devletleri’ne genişletmeyi düşündüğü bildiriliyor. Duyuru, havayolu şirketinin geçen ay Delhi -İstanbul arasındaki uçuşlarda Türk Hava Yolları’ndan kiraladığı (wet-lease)  Boeing 777’yi kullanmaya başlamasının ardından geldi.

Havayolu, ilk kez bir Boeing uçağını wet-lease olarak kiraladı. Geçen hafta, taşıyıcı, sivil havacılık bakanlığından aynı rotada kullanılmak üzere iki uçak daha kiralama için onay aldığını doğruladı.

Kod paylaşım ağını genişletme

IndiGo, uluslararası uçuşlar gerçekleştirmek için kiralama yaptığı uçaklarına son onayla ilgili soruları yanıtlamadı. The Economic Times’a göre havayolu, bunun yerine ana odağının Türk Hava Yolları ile olan ortaklığını büyütmek olduğunu ve bu sayede yolcuların Kuzey Amerika uçuşlarına bağlanma olanağı sağlayacağını söyledi.

“Şu anda hedefimiz, gerekli başvuru ve onay sürecinden sonra Türk Hava Yolları ile ortaklığımız aracılığıyla ABD ve Kanada’ya kod paylaşımlı bağlantı sağlamak.”

Kod paylaşımı, bir havayolunun yolcularını ortak havayollarında rezerve etmesine olanak tanıyarak şu anda hizmet vermediği noktalara sorunsuz bir seyahat sağlar.

Hint haber dergisi Outlook’a göre havayolu, planının daha geniş bir ağa erişim sunacak şekilde operasyon sunmayı da içerdiğini söyledi.

Taşıyıcı, ” Havayolu yolculuğu için yeni coğrafyalara olan talebi karşılamak için, sürekli olarak fırsatları araştırıyoruz” dedi.

Wet-Lease nedir?

Wet-Lease düzenlemelerinde, uçaklar uçuş ekibi, yakıt ve bakım masrafları dahil kiralanabilir. Havayollarının, tedarik sıkıntılarını aşmak ve uçak bilet ücretlerinin önemli ölçüde artmamasını sağlamak için genellikle kısa süreler için bu şekilde uçak kiralaması yapmalarına izin verilir.

İçerik:simpleflying

indigo

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu