Latest Posts

İlk Boeing 737-800, Singapur Havayolları filosuna katıldı

SilkAir markasının Singapur Havayolları tarafından benimsenmesiyle birlikte, Singapur Havayolları’nın görünümünde ilk 737-800 ortaya çıkıyor.

Singapur Havayolları ve SilkAir birleşmesi
2018 ortalarında Singapur Havayolları ile SilkAir’in birleşeceği açıklandı . Bağlam açısından, SilkAir, Singapur Havayolları’nın yüzde yüz iştirakidir. Singapur Havayolları yalnızca geniş gövdeli uçaklarla uçarken, SilkAir yalnızca dar gövdeli uçaklarla uçmaktadır.

Plan ilk açıklandığında:

-Önümüzdeki birkaç yıl içinde, SilkAir markası tamamen Singapur Havayolları markasına dönüşecek.
-Singapur Havayolları, SilkAir’in kabinlerini ve her iki kabinde koltuk arkası eğlencesini yükseltmek için 100 milyon dolardan fazla yatırım yapacak.
-Amaç, geniş gövdeli ve dar gövdeli uçaklarda tutarlı bir uçuş deneyimi yaratmaktı.

Açıkçası, bu duyurunun yapılmasından bu yana aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok şey oldu:

B737 MAX yere indirildi ve havayolu şirketinin toplam 37 B737 MAX siparişi var.
-Koronavirüs salgını, havayollarının zorunlu olmayan harcamaları azaltmasına neden oldu

Singapur Havayolları görünümü alan ilk 737-800, 9V-MGA tescilli ve altı yaşında bir uçak. Uçak, 20 Mart’taki son uçuşunu gerçekleştirdiği tarihten itibaren beş aydan fazla bir süredir yerde.

SilkAir’in tüm Boeing 737-800 filosunun Mart 2021’e kadar yeni dış görünümde yeniden boyanması planlanmıştı ama gelişmeleri birlikte göreceğiz.

Singapur Havayolları’nın 737’yi ilk kez işletmediğini belirtmek gerekir. 1970’lerde, Singapur Havayolları 737-100’leri ve 737-300’leri işletiyordu.

Sonuç olarak

İlk Boeing 737-800, Singapur Havayolları filosuna katıldı. Plan, geri kalan 737-800’lerin yeniden boyanıp önümüzdeki yılın ilk çeyreğinin sonunda Singapur Havayolları filosuna katılmaları. Tüm pratik amaçlar için, Singapur Havayolları ve SilkAir operasyonlarının birçok yönü zaten birleştirildi, bu nedenle şimdilik yolcu deneyimi açısından çok fazla çıkarım yok. 

Resim

Latest Posts

POPULER