Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavaalanıİGA HaberleriSingapore Airlines haberleri

İGA İSTANBUL HAVALİMANI VE SINGAPORE AIRLINES ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ TEŞVİK EDİYOR

81 / 100

İGA İSTANBUL HAVALİMANI VE SINGAPORE AIRLINES ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ TEŞVİK EDİYOR

 

Singapore Airlines, İGA İstanbul Havalimanı ile yaptığı iş birliği çerçevesinde geçtiğimiz günlerde İGA İstanbul Havalimanı Sıfır Atık Merkezi’nde atık yönetimine odaklanan bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Her iki kuruluşun da sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk konusundaki ortak kararlılığını ortaya koyan bu etkinlik, Avrupa Atık Yönetimi Haftası kapsamında düzenlendi.

 

singapore airlines

 

İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı atölye çalışmasında, etkili atık yönetimi ve ileri dönüşüm konusu uygulamayla pekiştirildi. Öğrenciler, profesyonellerle bir araya gelerek İGA İstanbul Havalimanı’ndaki atık süreçleri hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

 

 

İGA İstanbul Havalimanı Sıfır Atık Merkezi’nin ziyaret edilmesinden sonra, ileri dönüşüm üzerine odaklanan sanatçı ve tasarımcı Pınar Akkurt ile bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Atölye boyunca, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak ürünler tasarlandı.

 

singapore airlines

 

Singapore Airlines Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu, etkinlikle ilgili heyecanını şu sözlerle dile getirdi: “Genç nesli sadece eğitmekle kalmayıp aynı zamanda sürdürülebilir uygulamalara aktif olarak katılmaları için onlara ilham veren girişimlere öncülük etmekten gurur duyuyoruz. İGA İstanbul Havalimanı ile yürütülen iş birliği aracılığıyla, havacılık sektöründe çevresel sürdürülebilirlik kültürünü güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

 

İGA İstanbul Havalimanı Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Fırat Emsen: “Dünyanın en önemli küresel aktarma merkezlerinden biri olarak, hem çevresel değerlerin korunmasını hem de ekonomik verimliliğin teşvik edilmesine imkan sağlayan teknoloji ve operasyonları uygulamakta kararlıyız. Havacılık sektörünü daha sürdürülebilir hale getirme ve gelecek nesiller için gezegeni iyileştirme hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu doğrultuda Singapore Airlines ile işbirliği gerçekleştirdiğimiz atık yönetimi atölyesi, temel marka değerlerimizle mükemmel bir uyumluluk sergiledi. Avrupa Atık Yönetimi Haftası’nda biz de İGA İstanbul Havalimanı olarak sorumluluk üstlenmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu atölye çalışması, gelecek vadeden öğrencilere havalimanının ileri dönüşüm uygulamalarını tanıtmak için güzel bir fırsat oldu.” ifadelerini kullandı.

 

singapore airlines

 

Etkinlik, Singapore Airlines ve İGA Istanbul Havalimanı’na sürdürülebilirliği teşvik etme ve havacılık için daha yeşil bir gelecek yaratma konusundaki ortak değerlerini genç nesillerle paylaşma fırsatı sundu.

 

singapore airlines

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu