Latest Posts

IATA TRAVEL PASS NEDİR? NE DEĞİLDİR?

IATA, sektörün yeniden canlanması için çalışmalar yapıyor. Çalışmaların en önemli bir kısmı IATA Travel Pass. Bu, yolcuların ve havayollarının yolcu sağlık kimlik bilgilerini yönetmesine yardımcı olacaktır. 

Konuyu netleştirmek adına IATA açıklama yaptı.

  1. IATA Travel Pass, aşı pasaportu değildir. Başlangıçta, hükümetlerin halihazırda talep ettiği test verilerini tutacaktır. Ve hükümetlerin ihtiyaç duyması halinde aşı verilerini barındırabilir.
  2. IATA, aşılamanın bir gereklilik olmasını istemiyor. Yolcuların ülkelerine girmek için neye ihtiyaç duyduklarına havayolları değil hükümetler karar verecektir. Aşılanamayan veya aşılanmayacak önemli popülasyonlar vardır. Bir pratiklik olarak, hükümetlerin sınırları yeniden açmak için test ve aşılamanın bir kombinasyonunu kullanması için hazırlanıyoruz.
  3. Sağlık gereksinimlerini yönetmek için dijital bir çözüme ihtiyacımız var. Kağıt yedek olabilir. Ancak, gezginlerin çoğunun elektronik olarak işleme alınmasını sağlayamazsak, bir faaliyet artışını kaldıramayacağız. Kağıt belgelerle geleneksel check-in bir seçenek olabilir, ancak ana işletim yolu olamaz.
  4. Hem testleri hem de aşıları belgelemek için ortak standartlara ihtiyaç vardır. Geçici olarak, hacimler düşük olsa da, erken başlamak isteyen hükümetler tarafından verilen dijital sertifikaları kabul edebiliriz. Ancak uzun vadede küresel bir standart, yolculara ve hükümetlere en büyük güveni verecek ve en yüksek verimliliği sağlayacaktır.
iata travel pass

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.