Latest Posts

HTM Helicopters, Offshore rüzgar operasyonları için yeni H145’i kullanan ilk operatör olacak

Airbus Helicopters ve HTM Helicopters, ilave iki adet H145 helikopter siparişini içeren sözleşme imzaladı. HTM, Offshore Rüzgar segmentinde yeni beş palli H145’i kullanan ilk operatör olacak.

Airbus Helicopters Batı Avrupa Satış Müdürü Thomas Hein, “2008 yılında denizaşırı rüzgar operasyonlarına başladığından bu yana en zorlu operasyonları için H135 ve H145 helikopterlerini kullanan HTM’ye, bize ve ürünlerimize duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha önceki siparişlerin ilki olan dört palli H145’in teslimatı, bu yılın son çeyreği için planlanırken, ikinci sipariş beş palli H145, gelecek yılın ortasında teslim edilecek. Dört palli H145, daha sonra HTM’nin bakım organizasyonu tarafından yeni beş palli rotor sistemi ile yükseltilecek.

Sipariş edilen iki yeni uçak, HTM’nin Norden-Norddeich, Emden, Borkum ve Helgoland’daki üslerinden işletilecek. Helikopterler, rüzgar çiftliklerine yolcu taşımacılığı ve rüzgar türbinlerine teknisyen çıkarma gibi çeşitleri görevler için güçlü bir vinç, su üzerinde durma ekipmanı ve bir kargo kancası ile donatılacak.

İki adet Safran Arriel 2E motoruyla güçlendirilen H145, tam yetkili dijital motor kontrolü (FADEC) ve Helionix dijital aviyonik sistemi ile donatılmıştır. Güvenliği artıran ve pilot iş yükünü azaltan yüksek performanslı 4 eksenli otopilot içerir. Özellikle düşük akustik ayak izi, H145’i sınıfının en sessiz helikopter yapar.

H145’in yeni güncellenmiş versiyonu, müşterilerin operasyonlarını geliştirmelerini sağlayacak pek çok yeni özelliğe sahiptir: Yeni nesil beş bıçaklı rulmansız rotor, faydalı yükü 150 kg artırır ve uçağın görev yeteneklerini daha da yükseltir. Bu yeni rotor aynı zamanda mürettebat ve yolcu konforunu da geliştirir. Diğer avantajlar arasında, H145’in daha kapalı alanlarda hizmet verebilmesine imkan veren daha küçük D Değeri, basitleştirilmiş bakım ve daha yüksek kullanılabilirlik oranı yer almaktadır.

HTM Helicopters, Nisan 2020’den bu yana HERISTO Aktiengesellschaft’ın sahip olduğu Almanya’nın en büyük helikopter şirketlerinden biridir ve yaklaşık 150 kişiyi istihdam etmektedir. HTM Group’un ana işi, sivil ve askeri müşteriler, deniz operasyonları, acil sağlık hizmetleri, ticari hava taşımacılığı, uçuş eğitimi ve dağlık arazide dış yük operasyonlarını içeren hava çalışmaları için helikopter sağlamaktır. Intercopter GmbH, HTM Group’un bir parçasıdır ve Part-145 onaylı bir bakım organizasyonudur.

H145 Copyright HTM

Latest Posts

POPULER