Latest Posts

HondaJet’in 200’üncü uçağı teslim edildi

80 / 100

HondaJet’in 200’üncü uçağı teslim edildi

Dünyanın önde gelen jet üreticilerinden biri olan Honda Aircraft Company, HondaJet’in 200’üncü uçağını teslim etti. Genel Havacılık Üreticileri Birliği (GAMA) verilerine göre 2017 yılından bu yana sınıfının en çok satan uçağı olan HondaJet, sergilemiş olduğu bu performans ile yeni kilometre taşlarına da imza attı.

İlk HondaJet teslimatını Federal Havacılık İdaresi’nden (FAA) Tip onayını aldıktan kısa bir süre sonra Aralık 2015’te gerçekleştiren Honda Aircraft Company, aradan geçen 6 yılın ardından Aralık 2021’de 200’üncü uçağını teslim ederek başarısını sürdürdü. Son 4 yıldır sınıfının en çok satan uçağı olma başarısını gösteren HondaJet, bu başarısı ile dünya jet sektöründeki rakiplerini geride bırakmaya devam etti.

Honda Aircraft Company, HondaJet Elite S modeli ile de kısa bir süre önce dünyanın önde gelen havacılık yayını Aviation International News (AIN) tarafından verilen ‘2021 En İyi Uçuş Ödülü’nü aldı. İş havacılığı ve ilgili disiplinlerde mükemmellik, yenilik ve hizmet gibi konularda ödüllerin verildiği ‘2021 En İyi Uçuş Ödülleri’nde HondaJet Elite S modeli, ‘Yeni İş Jeti’ kategorisinde birinci oldu.

2017 yılından bu yana sınıfının en çok teslimat adedine ulaşan HondaJet’in eşsiz performansı, konforu, verimliliği ve yenilikçi tasarımı sayesinde gördüğü yoğun talepten çok memnun olduklarını söyleyen Honda Aircraft Company Başkan ve CEO’su Michimasa Fujino, “200’üncü HondaJet teslimat başarısı, ürünün üstün nitelikleri ve güvenilirliği dışında ekip üyelerimizin de müşterilerimize sunmuş olduğu olağanüstü desteğe dayanıyor. Bunun için ekibimizi göstermiş olduğu özen ve çaba için tebrik ediyorum. 2021 En İyi Uçuş Ödülü alan HondaJet Elite S modelimiz ile de ticari havacılıkta yeni bir standart belirlemeye devam ederek müşterilerimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Honda Aircraft Company, Kuzey Amerika, Avrupa, Orta ve Güney Amerika, Güneydoğu Asya, Çin, Orta Doğu, Hindistan ve Japonya olmak üzere son derece geniş bir alanda satış ve servis hizmeti veriyor.

HondaJet Elite Hakkında

HondaJet Elite sınıfının en hızlı, en yüksek irtifada uçabilen ve en uzun menzilli jeti. HondaJet Elite, benzersiz Kanat Üzeri Motor Montajı (OTWEM) konfigürasyonu, Doğal Laminer Akış (NLF) tasarımlı burun ve kanat ile kompozit gövde dahil olmak üzere pek çok teknolojik yeniliği bünyesinde barındırıyor. Uçak ayrıca GE Honda Aero motorları HF120 tarafından destekleniyor. Aerodinamik sürtünmeyi azaltan bu yapı performansı arttırırken yakıt verimliliğine katkı sağlıyor ve bu sınıftaki en geniş kabini mümkün kılıyor. HondaJet Elite’in kabininde tam donanımlı bir servis mutfağı, isteğe bağlı olarak kemerli koltuğa sahip özel bir tuvalet ve özel Bongiovi ses sistemi bulunuyor.

Uçak, ergonomik olarak tasarlanmış bir kokpite sahip olup gelişmiş ve kapsamı kişiselleştirilmiş Garmin® G3000 havacılık paketi ile güvenlik ve insan-makine arayüz teknolojisinde standartları yeniden belirliyor. Honda Aircraft, sürdürülebilir bir toplumu tesis etmeye yardımcı olurken, kişisel mobilite yoluyla insanların yaşamlarını iyileştirilmeye kendini adamaya devam ediyor. HondaJet Elite, benzer boyuttaki tüm çift motorlu iş jetlerine oranla önemli oranda yakıt tasarrufu sağlarken aynı zamanda daha az sera gazı yayıyor. Tek pilot kullanımı için sertifikalandırılan HondaJet Elite; üstün performans, verimlilik, kalite ve değer konusunda şirketin itibarını korumaya devam ediyor.

Honda Aircraft Company Hakkında

Tamamı American Honda Motor Co., Inc. iştiraki olan Honda Aircraft Company 2006 yılında kuruldu ve genel merkezi ise havacılığın doğum yeri olarak kabul edilen Kuzey Carolina’da bulunuyor. Honda Aircraft, Honda Motor Co., Ltd. kurucusu Soichiro Honda’nın vizyonlarından biri olan ‘gelişmiş insan ulaşımı göklerde’ ilhamını yerine getirmektedir.

honda

Latest Posts

POPULER