Latest Posts

Hollandalı Havayolları Hükümetin Maske Kararını Boykot Etmeyi Planlıyor

82 / 100

Hollandalı Havayolları Hükümetin Maske Kararını Boykot Etmeyi Planlıyor

Dört Hollandalı havayolu uçaklarında, havaalanları ve havayolları için yürürlükte kalan ulusal maske zorunluluğuna rağmen, yüz maskesi kullanımını kaldırarak hükümet politikasına aykırı hareket etmeyi planlıyor.

Hollanda hükümeti, önümüzdeki Çarşamba gününden itibaren, havaalanları ve uçaklar dışında, tüm toplu taşıma araçlarında yolcuların yüz maskesi takma zorunluluğunu kaldırıyor. Mağazalar, restoranlar ve diğer halka açık yerler için yüz maskesi kuralı birkaç hafta önce kaldırılmıştı.

Klm, Hollandalı
Hollandalı Havayolları Hükümetin Maske Kararını Boykot Etmeyi Planlıyor 4

Havayolları, havacılığın hedeflenmesinin gayrimeşru ve haksız olduğuna inanıyor, şirketler, geniş çaplı toplu taşıma yasaklarının kaldırılacağı 23 Mart’tan itibaren kuralları uygulamayacak.

Kabine, önümüzdeki Çarşamba gününden itibaren toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğunu kaldıracak. Karar, Sağlık Bakanı Ernst Kuipers tarafından dün öğleden sonra açıklandı. Maskenin zorunlu olduğu tek yer uçaklar ve havaalanları oldu.

KLM Royal Dutch Airlines sözcüsü, “Hollanda hükümeti tarafından uçağa biniş sırasında ve tüm uçuş süresince yüz maskelerinin kullanılmasının hala düşünülmesi ve bunun, kuralların Hollanda’nın her yerinde kaldırılırken istenmesi, bizi hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Ulusal bayrak taşıyıcı KLM’e Transavia, Corendon ve TUI Airways’in Hollanda yan kuruluşu da katılıyor.

Klm, Hollandalı
Hollandalı Havayolları Hükümetin Maske Kararını Boykot Etmeyi Planlıyor 5

KLM sözcüsü, “Sektör, pandeminin içinde bulunduğu aşama göz önüne alındığında bu yaklaşımı uygunsuz buluyor” dedi.

“Aynı zamanda yakından izlediğimiz Avrupa ve uluslararası gelişmelerle de çelişiyor. Açıklanabilirlik azalmaya devam ettiği için yolcularımız arasında yanlış anlamada da bir artış görüyoruz.”

Son haftalarda, TUI Airways’in İngiliz tarafı, Jet2 ile birlikte yüz maskesi şartını kaldırdı. Bu, İngiliz hükümetinin yüz maskesi kullanma mecburiyetini terk etmesiyle mümkün oldu.

British Airways Çarşamba günü çoğu uçuşta maskeleri kaldırmayı planlamıştı, ancak düzenleyicilerin ülkelerinde BA uçuşlarını yasaklayacağından korktuklarından, taşıyıcı son anda fikrini değiştirdi. Jet2 veya TUI Airways’e karşı böyle bir işlem yapılmadı.

Hollandalı
Hollandalı Havayolları Hükümetin Maske Kararını Boykot Etmeyi Planlıyor 6

KLM ve diğer üç Hollandalı havayolu şirketi, ABD ve Hindistan uçuşlarında gerektiğinde yüz maskesi kurallarını uygulamaya devam edecek, ancak diğer uçuşların çoğunda kuralı aktif olarak denetlemeyecek.

Havayolları, modern uçakların çoğunun yolcu kabinindeki havayı her 10 ila 15 dakikada bir temizleyen, hastane türü HEPA filtrelerle donatıldığına dikkat çekti.

İçerik: rtlnieuws

Latest Posts

POPULER