Hava Kargo Hakkında Herşey
Firma HaberleriHavacılıkManşet

Hitit ve Türk Hava Yolları Yeni Sözleşme İmzaladı

78 / 100

 

Hitit ve Türk Hava Yolları Yeni Sözleşme İmzaladı

 

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. tarafından konuyla ilgili yapılan KAP açıklaması şöyle;

 

Türk Hava Yolları A.O. tarafından, Türk Hava Yolları Anadolujet markasının  kullanımı amacıyla gerçekleştirilen “Passenger Service System (PSS) – (Yolcu Hizmetleri Sistemi) Projesi” ihalesine ilişkin olarak; ticari konularda rekabet gücünün kaybedilmemesi ve Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmesinin önlenmesi amacıyla, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6. maddesine istinaden konuyla ilgili içsel bilginin kamuya açıklanmasının süreç sonuna kadar ertelenmesine karar verilmiştir.

 

Türk Hava Yolları A.O. tarafından, Şirketimizin “Crane PSS” Yolcu Hizmetleri Sistemi çözümünün Hizmet Olarak Yazılım (Software as a Service – SaaS) çerçevesinde sunulacağına ilişkin teklifimiz uygun bulunmuş ve 23.02.2023 tarihinde taraflar arasında sözleşme imzalanmıştır.

İhalenin kazanılması ve sözleşmenin imzalanması neticesinde sistem kurulumu için gereken hazırlık çalışmalarına başlanacak olup, sözleşme süresi, kurulumun tamamlanarak Şirketimizin Yolcu Hizmetleri Sistemi çözümlerinin Türk Hava Yolları Anadolujet markası tarafından kullanılmaya başlanma tarihinden itibaren 5 (beş) yıl olacaktır.

 

 

anadolujet, Ulaştırma Bakanlığı, hitit

uçak

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu