Hava Kargo Hakkında Herşey
Güncel HaberlerHavacılık

Havayolları akıllı bavulları yasaklıyor

Uçak bagajında pil riski

Akıllı bavullar turistler ve sık seyahat eden iş adamları tarafından yoğun talep görmeye başlamışken, ABD’deki havayolu şirketleri yeni bir karar almak durumunda kaldı.

ABD’li şirketler, Li-ion pil barındıran akıllı bavulların uçak bagajında taşınmasının risk taşıdığını dile getirerek akıllı bavulların uçağa alınmayacağını bildirdi.

Akıllı bavullar sayesinde kullanıcılar yolculuk sırasında telefon, tablet, laptop gibi cihazlarını kolayca şarj edebiliyorlar. Ancak bunun için bavulun içinde güçlü bir pil bulunuyor ve pilin alev alma riski de havayollarını endişelendiriyor.

Öte yandan, uçak bagajlarına akıllı bavulları almak istemeyen ABD havayolları, Müslüman ülkelerden ABD’ye yapılan uçuşlarda, yine Li-ion pile sahip laptopları ve tabletleri uçak bagajında taşımak konusunda ısrarlarını sürdürüyorlar.

Yine de ABD’ye seyahat etme planlarınız varsa, bavulunuzun akıllı bavul olmamasına dikkat etmenizi öneririz.

Kaynak:www.techinside.com

Havayolları akıllı bavulları yasaklıyor 20 Temmuz 2024

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu