Latest Posts

HAVALİMANLARINDA GÜRÜLTÜ HARİTALARININ OLUŞTURULMASI VE GÜRÜLTÜ AZALTIMI ÇALIŞTAYI

Havalimanlarının Stratejik Gürültü Haritalarının Oluşturulması ve Gürültü Azaltımı Alternatif Senaryolarının Geliştirilmesi Projesinin Açılış Çalıştayı, 19-20 Kasım 2018 tarihleri arasında DHMİ Genel Müdürlük pembe salonda yapıldı.

TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Uzmanları (Bilim adamları) ile DHMİ Genel Müdürlüğü Çevre Uzmanları ve Proje kapsamındaki Havalimanlarındaki personelin katılımıyla gerçekleşen çalıştayda, gürültü haritalarının oluşturulması ve gürültü azalımı konusunda yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu.

Havalimanlarımızın Stratejik Gürültü Haritaları, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi(MAM) ile DHMİ arasında imzalanan protokol kapsamında hazırlanıyor. Bugüne kadar 40 havalimanının Stratejik Gürültü Haritası tamamlanmış bulunuyor. TÜBİTAK MAM ile imzalanan 3. Protokol kapsamında 3 yıllık proje süresi içerisinde 8 havalimanımızın daha gürültü haritaları hazırlanacak, böylece Stratejik Gürültü Haritası tamamlanan havalimanı sayısı 48’e ulaşacak.

Gürültü Eylem Planları, yerel yönetimler ve ilgili Bakanlıklar ile koordineli çalışılarak hayata geçirilecek ve vatandaşımızın maruz kaldığı gürültü düzeyi düşürülerek yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlanacak.

46491564 2057272497663850 206970754552561664 n

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.