Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıHavacılık

Havacılık Sektörünün Önde Gelen İsimleri Bir Araya Geliyor ACI2024

70 / 100

Havacılık Sektörünün Önde Gelen İsimleri Bir Araya Geliyor ACI2024

İstanbul, 27 Haziran 2024 – Avrupa havalimanlarının en büyük buluşmalarından biri olan 34. ACI EUROPE Yıllık Kongresi ve Genel Kurulu, iGA İstanbul Havalimanı’nın ev sahipliğinde İstanbul’da başladı. Avrupa ve Asya’nın birleştiği bu dinamik mega kent, C-seviye havacılık yöneticileri, politika yapıcılar, iş ortakları, analistler ve yenilikçileri ağırlıyor.

ACI EUROPE Direktör Genel Müdürü Olivier Jankovec, bu etkinliğin önemine değinerek, “İstanbul’daki yıllık buluşmamız, sektör liderlerinin zorlukları değerlendirip, yolcu, topluluklar ve gezegen için sürdürülebilir ve rekabetçi bağlantılar sağlama vizyonumuzu hızlandırmak için bir araya geldikleri zaman ve yer” dedi. Jankovec, bu etkinliğin sektördeki mevcut sorunların ele alınması ve çözüm yollarının geliştirilmesi açısından büyük bir fırsat sunduğunu vurguladı.

iGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen ise kongreye ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “ACI Europe’un Yıllık Kongresi’ni İstanbul’da ağırlamaktan onur duyuyoruz. Tarihi şehrimize bu küresel çapta tanınmış etkinlik için gelen saygın delegeleri misafir etmek, yeni endüstri standartları belirleme konusundaki kararlılığımızı vurguluyor. Havacılığın geleceğini şekillendirecek anlamlı tartışmalar ve iş birliklerine ev sahipliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul, bu prestijli kongreye ev sahipliği yaparak, küresel havacılık sektöründe yeni standartlar belirleme yolunda önemli bir adım atıyor. Kongre, sektörün karşı karşıya olduğu zorlukları tartışmak, geleceğe yönelik çözümler üretmek ve sürdürülebilir bağlantı olanaklarını artırmak için bir platform sunuyor.Havacılık Sektörünün Önde Gelen İsimleri Bir Araya Geliyor ACI2024 20 Temmuz 2024

Etkinlik, havacılık sektörünün geleceği üzerine anlamlı diyaloglar ve iş birliklerinin temellerini atmayı amaçlıyor. Bu yılki kongre, havacılık endüstrisinin tüm paydaşları için önemli bir fırsat olarak öne çıkıyor.

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu