Latest Posts

Global Havacılık 2024 Sonuna Kadar Tamamen Düzelmeyebilir

Fitch Derecelendirme kuruluşu yeni bir raporunda, küresel havaalanı trafik seviyelerinin 2024 sonuna kadar pandemi öncesi seviyelere tam olarak toparlanamayacağını söylüyor.

Fitch, trafik profillerindeki farklılıklar – uçuşların iş veya eğlence amaçlı olması da dahil olmak üzere – ve ayrıca farklı hükümet destek planları ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle trafik seviyesi kurtarma hızlarının bölgesel olarak değişmesini bekliyor.

Fitch Ratings Direktörü Jeffrey Lack, “Kilitlenmeler trafik seviyelerini düşürdüğü için önümüzdeki birkaç yıl içinde hava yolculuğunun önemli ölçüde değişmesini bekleyebiliriz” diyor. “Yurt içi ve tatil amaçlı seyahatler muhtemelen uluslararası ve iş seyahatlerinden çok daha erken iyileşecektir.”

Fitch’in trafiğin tam olarak toparlanmasına ilişkin beklentileri 2021’in ikici çeyreği ile 2024’ün dördüncü çeyreği arasında değişiyor, ancak toparlanmanın zamanlaması ve şekli belirsiz.

Havalimanı performansı, pandeminin önemli ölçüde kötüleşmesine karşı savunmasızdır – yüksek ekonomik etkileri göz önüne alındığında gelecekteki kısıtlamalar daha az katı olabilir. Havalimanı performansı, havayollarının gücüyle bağlantılıdır. Maaleef havayollarının çoğu ise likidite sorunları ile karşı karşıya veya iflas ediyor.

plane 2181180 640

Latest Posts

POPULER