Hava Kargo Hakkında Herşey
Havayolu

GARUDA INDONESIA VE SINGAPORE AIRLINES JOINT VENTURE ANLAŞMASI İÇİN YASAL ONAY ALDI

72 / 100

GARUDA INDONESIA VE SINGAPORE AIRLINES JOINT VENTURE ANLAŞMASI İÇİN YASAL ONAY ALDI

Garuda Indonesia ve Singapore Airlines (SIA) 5 Temmuz 2024’te Singapur Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun (CCCS) joint venture anlaşmasının onayını aldı.

Bu onay ile hava yolları, her iki hava yolunun yanı sıra Endonezya ve Singapur’a daha fazla fayda sağlayacak geniş bir ticari faaliyet yelpazesinde stratejik ortaklıklarını derinleştirebilecekler. Bunlar arasında potansiyel olarak iki ülke arasında joint venture uçuşları gerçekleştirmek, yolculara Singapur ile Endonezya ve ötesinde daha fazla seçenek ile kesintisiz bağlantı sunmak için uçuş programlarını koordine etmeye ek olarak ortak satış ve pazarlama girişimlerini keşfetmek yer alıyor.

Garuda Indonesia ve Singapore Airlines, Mayıs 2023’te ortaklıklarını derinleştirmek için bir anlaşma imzaladığından beri taşıyıcılar, GarudaMiles ve KrisFlyer üyelerine ortak uçuş rotalarında mil kazanma ve kullanma seçeneği sunmak da dahil olmak üzere girişimler üzerinde çalışıyor. Ayrıca turizm faaliyetlerini teşvik etmek için ortak pazarlama girişimlerinde de bulundular.

Hava yolları bugün Singapur ve Endonezya’nın Bali, Jakarta, Medan ve Surabaya şehirlerine ek olarak Singapur ile Johannesburg, Londra (Heathrow) ve Mumbai arasındaki uzun mesafeli rotalar da dahil olmak üzere çok çeşitli noktalarda  codeshare uçuşlar gerçekleştiriyor.

Garuda Indonesia Başkanı ve CEO’su Irfan Setiaputra şunları söyledi: “Bu onayı almaktan çok memnunuz, çünkü hizmet kalitesini artırma taahhüdümüzün yanı sıra hem Garuda Indonesia hem de Singapore Airlines’ın ağlarını derinleşen bir ortaklık yoluyla genişleterek önemli bir ilerleme kaydettik. Bugün hazırladığımız ortak girişim, sadık müşterilerimiz için kapsamlı değer yaratma stratejilerinden biri olmuştur. Ticari bir anlaşmanın ilk adımı olarak yasal onaya sahip olmak, iyi yürütülen stratejik fikirler geliştirmek için daha fazla fırsat sağlayacaktır.

“Bunun yanı sıra, bu ortak girişim anlaşmasının, yolculara daha fazla uçuş programı seçeneği ile mil kazanma ve kullanma kolaylığı ile kesintisiz hizmetler sunabileceğini umuyoruz. Ayrıca bu iş birliği, pandemi sonrası ekonomik toparlanma sürecini destekleyecek. Endonezya turizm faaliyetlerinin artırılmasına katkıda bulunmak için somut eylemler sağlayabilir” dedi.

Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong şunları söyledi: “Garuda Indonesia ve Singapore Airlines arasındaki güçlü stratejik ortaklık, son birkaç yılda ortak uçuş hizmetlerimizi genişletmemizi ve müşterilerimize uçuşlarda daha fazla seçenek sunmamızı sağladı. CCCS’nin onayıyla, iş birliğimizi daha geniş bir ticari faaliyet yelpazesinde derinleştirmeye hazırız. Sık uçan yolcu üyelik programlarımız arasındaki bağlantıları güçlendirmek için devam eden çalışmaların yanı sıra, bu anlaşma müşterilerimize daha fazla seçenek ve daha fazla değer sağlayacaktır. Bu ortaklık, her iki hava yolunun da Endonezya ile Singapur ve ötesindeki bağlantıyı geliştirme, hem iş hem de tatil amaçlı seyahatleri artırma ve ekonomik büyümeye katkıda bulunma taahhüdünün altını çiziyor.”

GARUDA INDONESIA VE SINGAPORE AIRLINES JOINT VENTURE ANLAŞMASI İÇİN YASAL ONAY ALDI 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu