Hava Kargo Hakkında Herşey
HavayoluTurizm

Flynas, 10 Yeni Destinasyona Uçacak

68 / 100

Flynas 10 Yeni Destinasyona Uçacak

 

Suudi Arabistan havayolu flynas, 2023 yaz sezonu için uçuş ağına Avrupa ve Asya’daki destinasyonlarına 10 yeni rota daha ekliyor.

Genişleme, hem Dammam’dan (DMM) hem de Riyad King Khalid International’dan (RUH) dört servisi ve Cidde’den (JED) iki servisi içeriyor. 10 hatta da Airbus A320neo uçağını kullanacak.

Flynas şu anda Riyad ve Cidde’den İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hergün uçuyor.

2023 yaz sezonunda Türkiye’de İstanbul, Trabzon, Antalya ve Bodrum uçuş noktalarına servis verilecek.

LCC, Dammam’dan Türkiye’de İstanbul Sabiha Gökçen ve Trabzon’a uçmaya başlamayı planlıyor; Umman’da Salalah; ve Arnavutluk’ta Tiran. Riyad, Türkiye’de Antalya’ya, Maldivler’de Male’ye, Karadağ’da Tivat’a ve Ermenistan’da Erivan’a hizmet verecek.

Ek olarak, Cidde’den yeni güzergahlar, şehri Türkiye’deki Bodrum ve Salalah’a bağlayacak.

OAG’ye sunulan programlara göre flynas, 2023 yazında ağında yaklaşık 7,6 milyon koltuk çalıştırmayı bekliyor – 2022 yazında yüzde 7’lik bir artış ve 2019 seviyelerine göre yüzde 28 artış. Toplamda, 2023 yaz sezonunda 95 aktarmasız tarifeli rota işletmeyi planlıyor.

Flynas CEO’su Bander Almohanna, en son rota eklemelerinin, havayolunun 2022’de 8,7 milyon rekor yolcu taşımasının ardından geldiğini söyledi. “Flynas, filosunu 2023’te 2021’e kıyasla yüzde 50 artırarak operasyonlarında büyümeye devam etmek istiyor. ”

CAPA Filo Veritabanı, havayolunun 29 adet A320neo, 13 adet A320 ve iki adet A330-300’den oluşan 44 uçaklık bir filosu olduğunu göstermektedir. 18’i yıl sonundan önce teslim edilmesi planlanan 58 adet daha A320neo ve 10 adet A321XLR siparişi var.

Mart 2023 boyunca Flynas, ülke içinde ve içinde %12,9’luk koltuk payıyla Suudi pazarındaki en büyük ikinci havayolu şirketidir. Suudia yüzde 39,9 ile en büyüğü olurken, Flyadeal yüzde 12,4 ile üçüncü sırada.

Flynas, 10 Yeni Destinasyona Uçacak 21 Nisan 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu