Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluManşet

flyadeal, İGA İstanbul Havalimanı’na ilk uçuşunu gerçekleştirdi

86 / 100

flyadeal, İGA İstanbul Havalimanı’na ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Suudi Arabistan Krallığı’na ait, düşük maliyetli ve Saudi Havayolları Grubu’nun iştiraki olan flyadeal, İstanbul-Cidde ve İstanbul-Riyad arasında her iki yönde uçuşlara başladı. İlk uçuş 23 Kasım Çarşamba günü Riyad King Khalid Uluslararası Havalimanı’ndan İGA İstanbul Havalimanı’na gerçekleştirildi.

flyadeal

Saudi Havayolları Grubu’nun düşük maliyetli havayolu şirketi olan flyadeal, İstanbul-Cidde ve İstanbul-Riyad arasında her iki yönde uçuşlara başladı.

Uçuşlar haftada 14 sefer olacak şekilde planlandı. flyadeal’in İGA İstanbul Havalimanı’na ilk uçuşuysa 23 Kasım Çarşamba günü Riyad King Khalid Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştirildi.

Havayolu, İGA İstanbul Havalimanı’na başlattığı uçuşlar ile beraber destinasyon sayısını da 27’ye çıkardı.

İlk uçuşun ardından, İGA İstanbul Havalimanı’nda hem flyadeal hem de İGA temsilcilerinin katıldığı resmi bir tören düzenlendi. 

flyadeal

Havayolu CEO’su Con Korfiatis, “Körfez ve Arap bölgelerinden Türkiye Cumhuriyeti’ne artan uçuş saysının yanı sıra küresel olarak dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olan İGA İstanbul Havalimanı’na ilk uçuşumuzu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlaşma sayesinde Suudi Arabistan Krallığı ve Türkiye arasındaki ilişkilerin de olumlu etkileneceği kanaatindeyiz” diyerek kendileri için bu anlaşmanın öneminin altını çizdi.

Havayolu, Suudi Arabistan ve Ortadoğu’da artan düşük maliyetli hava yolu talebini karşılamak için oluşturuldu. Havayolu, Suudi Ulusal Günü olan 23 Eylül 2022’de beş yıllık operasyonlarını tamamladı.

Havayolu şu anda 11 A320 CEO ve 15 A320 NEO olmak üzere 26 Airbus A320 filosu işletiyor. 

flyadeal

Ayrıca kısa süre önce Airbus ile 30 yeni Airbus A320 NEO uçağı ve 20 başka dar gövde seçeneği için kesin bir sipariş için bir anlaşma yaptığını duyurdu. 

Saudi Arabian Airlines Corporation’a (Saudi Havayolları Grubu) ait olan flyadeal, bugüne kadar 17 milyondan fazla yolcu uçurdu.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu