Latest Posts

FAA, Amazon’u “drone havayolu” olarak onayladı

 Amazon’un e-Ticaret teslimat hizmetlerinde başka bir dönüm noktasına ulaştığını görüyoruz.

Amazon , FAA tarafından şu anda bu statüye sahip ve ” drone arenasında yeniliği desteklemek” isteyen çok az şirketten biri .
United Parcel Service, Walgreens ve FedEx Corp’un ortağı olduğu ve 2019’dan beri Virginia genelinde drone teslimatlarını test eden Alphabet Inc. yan kuruluşu olan Wing, North Carolina’da tıbbi malzemeleri taşımaya başladı bile, sadece FAA onayları bekleniyor.

Prime Air‘den sorumlu Amazon Başkan Yardımcısı David Carbon şunları söyledi:“Bu sertifika, Prime Air için ileriye doğru atılan önemli bir adım ve FAA’nın bir gün dünyanın her yerindeki müşterilerimize paketler teslim edecek otonom bir drone teslimat hizmeti için Amazon’un işletim ve güvenlik prosedürlerine olan güvenini gösteriyor.”

Amazon Prime Air şimdi ABD’de ticari deneme teslimatlarına başlayacak (daha önce İngiltere’de birkaç deneme yapmıştı), ancak kendisi ve diğer drone operatörleri hala drone teslimatlarından önce bir dizi düzenleyici ve teknik engelle karşı karşıya kalıyor. Bu kısıtlamların düzenlenmesi birkaç yıl sürebilir.

Bununla birlikte, FAA, terörizm veya diğer uçaklara çarpma risklerini en aza indirmeyi amaçlayan, insanların yoğun olduğu bölgelerdeki drone uçuşlarına ilişkin bir dizi düzenlemeyi yıl sonundan önce tamamlamayı planlıyor.

Ancak tamamen otonom uçuşlara henüz izin verilmiyor.

Amazon, müşterilere 30 dakika içinde ulaşmak amacıyla 12 kilometre mesafeden 2,2 kg taşıma kapasitesine sahip MK27 cihazları ile çalışıyor.

Drone’lar, insanlara ve hayvanlara tehlike oluşturmadan engelsiz uçuş ve inişi sağlamak için sensörler ve bilgi işlem sistemleri ile donatılmıştır.

amazon drone 1

Latest Posts

POPULER