Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Eurocontrol , DHMİ’nin 90. yılını kutladı

DHMI, Avrupa'nın 7. En Yoğun Hava Seyrüsefer Sağlayıcısı Olarak 90. Yılını Kutluyor

77 / 100

Eurocontrol , DHMİ’nin 90. yılını kutladı

EUROCONTROL, DHMI’yi tebrik ederek paylaşımında şu bilgileri verdi: DHMI, Avrupa’nın en yoğun yedinci hava seyrüsefer sağlayıcısı olarak 90. yılını kutluyor. Günde 4,415 uçuşu güvenli bir şekilde yöneten DHMI, Türkiye’yi ağın altıncı en yoğun devleti haline getiriyor. Ayrıca, DHMI Avrupa havacılık ağındaki en yoğun 20 havalimanından üçünü yönetiyor. EUROCONTROL, DHMI’yi ve çalışanlarını bu tarihi başarılarından dolayı tebrik ediyor.

Eurocontrol, şunları paylaştı;

Bu hafta sonu, DHMI için dikkate değer bir kilometre taşıydı.

20 Mayıs 1933 tarihinde kurulduğundan bu yana, DHMI Avrupa havacılığının önemli oyuncularından biri haline geldi:

📌 Günlük 4.415 uçuşun güvenli bir şekilde gerçekleştiği Avrupa’nın en yoğun yedinci hava seyrüsefer sağlayıcısı. Türkiye, günlük 3.091 varış/kalkış ile ağın altıncı en yoğun devleti – her iki durumda da pandemi öncesi seviyelerin üzerinde.

📌 Avrupa havacılık ağındaki en yoğun 20 havalimanının 3’ünü yönetme başarısı: ağdaki 20. sırada yer alan İstanbul Sabiha Gökçen (günlük 597 uçuş), 16. sırada yer alan Antalya (günlük 664 uçuş) ve ağın bir numaralı sırasındaki İGA İstanbul Havalimanı (günlük 1.401 uçuş).

DHMI’ye ve çalışanlarına bu tarihi kilometre taşına ulaşmaları nedeniyle en iyi dileklerimizi iletiyoruz – ve EUROCONTROL ile yakın iş birliğinin daha nice yıllarını diliyoruz.

 

Eurocontrol , DHMİ'nin 90. yılını kutladı 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu