Latest Posts

Etihad Kargo, yeni soğuk zincir tesisine ortak oldu

82 / 100

Etihad Kargo, yeni soğuk zincir tesisine ortak oldu

Etihad Kargo, Etihad Havalimanı Hizmetleri ve Abu Dabi Havalimanları, taşıyıcının havalimanının kargo köyündeki ilaç taşıma kapasitesini iki katından fazla artıracak yeni bir soğuk zincir tesisi geliştiriyor.

3.000 m2’lik yeni tesiste, toplu yükleme rampaları, yüksek hızlı kepenkler, yalıtım ve gerçek zamanlı sıcaklık izleme sistemi, artırılmış depolama alanı, ek birikme bölgeleri ve Etihad Kargo‘nun PharmaLife handling ve depolama işlemleri için iyileştirilmiş soğuk zincir tesisleri bulunuyor.

Yeni tesiste ayrıca tamamen sıcaklık kontrollü bir ortamda gümrük denetimleri için yeni x-ray taraması ve yeni özel termal örtüler bulunacak.

Genişletilmiş tesis, taşıyıcının soğuk zincir hacimlerinin son yıllarda arttığını görmesi ile ortaya çıktı.

etihad kargo

Geçtiğimiz 12 ayda havayolu, ilaç ve sağlık ürünleri de dahil olmak üzere 50.000 tondan fazla soğuk zincir ürünü taşıdı.

Etihad Havacılık Grubu küresel satış ve kargo kıdemli başkan yardımcısı Martin Drew şunları söyledi: “Etihad Cargo’nun Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndaki merkezinde bulunan bu ortak girişim, Orta Doğu’yu yalnızca Asya ve Avrupa’ya değil, aynı zamanda ABD ve Afrika’ya da bağlayacak, böylece hayat kurtaran ilaçlar ve en son tedaviler, dünyanın dört bir yanında onlara en çok ihtiyaç duyanlara sorunsuz bir şekilde nakledilebilecek.

“Taşıyıcının altyapısına ve Abu Dabi merkezine yapılan yatırım, Etihad Cargo’nun ilaç tedarik zincirinin gelecekteki zorluklarını aşmasını sağlayacak ve burada BAE’de ve dünya çapında sağlam ve geleceğe hazır bir sağlık ekosisteminin oluşturulmasında önemli bir rol oynayacaktır. ”

Abu Dabi Havalimanları Serbest Bölgesi’nde (ADAFZ) iş geliştirme ve düzenleme işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Steven Polmans şunları ekledi: “Bu özel ilaç depolama ve işleme tesisinin açılması, AUH’nin bir kargo merkezi olarak yeteneklerini artıracak ve Abu Dabi’nin küresel ilaç ve yaşam bilimleri merkezi haline gelme vizyonuyla uyumlu olacaktır.

“Etihad Cargo, Etihad Airport Services ve Abu Dhabi Airports arasındaki güçlü işbirliği, ilaç kargo hacimlerini artırmaya ve Abu Dabi’yi lojistik tedarik zincirinde önemli bir çözüm sağlayıcı olarak daha fazla konumlandırmaya devam edecek.”

İçerik:aircargonews.net

Latest Posts

POPULER