Kargo

Etihad Kargo, IATA CEIV Pharma Sertifikasını Yeniden Almaya Hak Kazandı

69 / 100

Etihad Kargo, ilaç lojistiği için IATA CEIV Pharma Sertifikasını Yeniledi

  • Etihad Kargo, taşıyıcının KYS’si, süreçleri ve prosedürleri ile taşıyıcının merkez altyapısı ve ekipmanı üzerinde yapılan titiz bir denetimin ardından IATA tarafından CEIV İlaç Sertifikasyonunu yeniden almaya hak kazanmıştır.
  • IATA CEIV İlaç yeniden sertifikalandırması, Etihad Kargo’nun IATA TCR, DSÖ yönergeleri, AB GDP ve diğer farmasötik düzenlemelerine bağlılığını gösterir.
  • Etihad Cargo, 2019’da IATA CEIV Pharma sertifikasını ilk kez aldığından bu yana, PharmaLife ürünü için yeni özellikler sunarak 1.330’dan fazla CEIV Pharma ve GDP Pharma sertifikalı sevkiyatları her aşamasında güvenli ve emniyetli olmasını sağlamıştır.
  • Etihad Cargo’nun CEIV İlaç standartlarına uyumu, taşıyıcının soğuk zincir kapasitesini iki katına çıkaracak olan, taşıyıcının son teknoloji ürünü, 3.000 metrekarelik farmasötik merkezi dahil olmak üzere mevcut ve yeni kurulacak tesislerindeki operasyonları kapsamaktadır.

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri – Etihad Aviation Group’un kargo ve lojistik kolu olan Etihad Kargo, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından Bağımsız Validatörler (CEIV) İlaç Mükemmeliyet Merkezi sertifikasına layık görüldü. Taşıyıcı, dünya çapında IATA CEIV Pharma sertifikasına sahip olan yalnızca 37 havayolundan biridir.

BAE’nin ulusal taşıyıcısı, IATA CEIV Pharma sertifikasını ilk olarak 2019’da Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndaki merkezi ve Etihad Havalimanı Hizmetleri Kargo ile birlikte aldı. Etihad Kargo, Orta Doğu’da CEIV Pharma, CEIV Fresh ve CEIV Live Animals üçlemesine sahip ilk ve dünyada yalnızca üçüncü havayolu şirketi oldu.

Etihad Kargo, bağımsız doğrulayıcılar tarafından yapılan bir denetimin ardından IATA CEIV Pharma sertifikasını yeniden aldı.  Yeniden sertifika almak, Etihad Cargo’nun ve özel ilaç lojistiği ürünü PharmaLife’ın, ilaçlara ve yaşam bilimleri ürünlerine ayrılmış depolar ve dağıtım merkezleri için bir kalite sistemi olan IATA Sıcaklık Kontrol Düzenlemeleri (TCR), İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) dahil olmak üzere belirli farmasötik düzenlemelerine tam uyumlu olduğunu gösterir. .

Etihad Havacılık Grubu Küresel Satış ve Kargo Kıdemli Başkan Yardımcısı Martin Drew,

“Etihad Kargo, kapsamlı bir denetimin ardından IATA CEIV Pharma yeniden sertifikalandırmasını elde etmekten gurur duyuyor. Sektör çapındaki bu standart, Etihad Kargo operasyonlarının ve personelinin geçerli tüm standartlara uygunluğunu gösteriyor. CEIV Pharma sertifikası , Etihad Cargo PharmaLife ürün performansının kalitesini ve güvenliğini sürekli olarak izleyip analiz eden taşıyıcının özel ilaç kargo yönetimi tarafından güvence altına alınabilen Etihad Cargo müşterilerinin kazanımlarını arttırır.”

“Etihad Cargo, Abu Dabi’nin bir yaşam bilimleri ve ilaç merkezi olma vizyonunu tam olarak destekliyor. Yeniden sertifikasyonun elde edilmesi ve dünya standartlarında farmasötik lojistik çözümler sağlanması, Etihad Cargo’nun hayat kurtaran ilaçları ve en son tedavileri taşıyıcının Abu Dabi’sinden dünya çapında sorunsuz bir şekilde taşıma kapasitesini gösteriyor.”

Etihad Cargo, 2019’da farmasötik lojistiği için IATA CEIV Pharma sertifikasını aldığından bu yana PharmaLife ürününe önemli ölçüde yatırım yaptı. Etihad Cargo, önde gelen ilaç menşei istasyonlarında PharmaLife ürünleri için özel termal örtüleri piyasaya sürmenin yanı sıra kısa süre önce yeni bir devlet ürününün yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Abu Dabi merkezinde son teknoloji, 3.000 metrekarelik ilaç tesisi. Taşıyıcının Etihad Airport Services Cargo ve Abu Dabi Havalimanları ile devam eden ortaklığı sayesinde mümkün olan yeni tesis, Etihad Cargo’nun soğuk zincir kapasitesini, ilaç ve yaşam bilimleri ürünleri de dahil olmak üzere ilave 50.000 ton soğuk zincir emtiayı taşımak ve barındıracak şekilde ikiye katlayacak.

IATA Ticari Ürünler ve Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Frederic Leger, “CEIV sertifikasına sahip kuruluşlar ve müşterileri, CEIV Pharma sertifikasının önemli bir farklılaştırıcı olduğunu kabul ediyor ve hizmet kalitesini iyileştirmek ve müşteri deneyimini geliştirmek için yapılan ek çabaları vurguluyor. İlaç sektörü, dünyanın en hızlı büyüyen lojistik pazarlarından birini temsil ediyor , lojistiği kritik ve zorlu. İlaç şirketleri gibi lojistikçiler, hava taşımacılığına güven verdiği için bu tür sertifikaları memnuniyetle karşılıyor. Etihad Cargo’nun yeniden sertifika almaya yönelik çabaları İlaçların güvenli nakliyesi için küresel bir standarda sahip olma vizyonunu destekliyoruz.”

Taşıyıcının IATA CEIV Pharma sertifikalı statüsüne dayanan Etihad Cargo, ilaç tedarik zinciri genelinde standartları yükseltmeyi taahhüt etmiştir. HOPE Konsorsiyumu’nun kurucu üyesi olan Etihad Kargo, Brüksel ve Abu Dabi arasında Pharma Corridor 2.0’ı başlatmak için Abu Dhabi Airports Company (ADAC), Brussels Airport Company ve Pharma.Aero ile ortaklık kurdu. Bu girişim, CEIV Pharma programı kapsamında sertifikalı kargo elleçleme topluluklarına sahip havalimanları arasında ilaç koridorları oluşturarak ilaç nakliyecilerine ( lojistikçilerine ) elleçleme kalitesinde en yüksek düzeyde güvence sağlamayı amaçlamaktadır.

Etihad Kargo, IATA CEIV Pharma Sertifikasını Yeniden Almaya Hak Kazandı 1 Şubat 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu