Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

Etihad Havayolları Amadeus’a Geçiş Yaptı

Etihad Havayolları Amadeus'a Geçiş Yaptı

73 / 100

Etihad Havayolları Amadeus’a Geçiş Yaptı

Havayolu, geçişin kutlanmasında flaş bir satış düzenledi.

Etihad Havayolları, 20. yıl dönümüne tam zamanında, sisteminin Amadeus Altéa’ya geçişini Pazartesi günü tamamladığını duyurdu . Taşıyıcı, girişimin son on yıldaki en büyük teknoloji projesi olduğunu söyledi.

Hareketle birlikte, yeni sistem artık havayolu tarafından Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndaki merkezi ile küresel havalimanları ağı arasında gerçekleştirilen tüm uçuşları yönetiyor. Geçiş, 8 Mart’ta bir gecede gerçekleşti.

Amadeus Altéa, havayollarına tam rezervasyon, envanter ve kalkış kontrolü özellikleri sunan eksiksiz bir yolcu hizmet sistemidir. Seyahat teknolojisi paketi, yolculara daha hızlı ve daha basit bir check-in ve biniş süreci sağlar. Yolculara uçuşlarını nasıl rezerve ettikleri ve yönettikleri konusunda daha fazla esneklik ve kontrol sunan yeni bir misafir deneyimi çağını şekillendiriyor. Yeni nesil perakendecilik ve envanter yönetimi özellikleri de seyahat ortaklarına daha dinamik bir deneyim sunuyor.

Amadeus Altéa tamamen çalışır durumdayken Etihad, yolcuların web sitesini veya mobil uygulamasını ziyaret ederek tüm çevrimiçi hizmetleri kullanabileceğini söyledi. Yolcular ayrıca seyahat acenteleri aracılığıyla uçuş rezervasyonu, check-in, yükseltmeler ve GuestSeat ödeme rezervasyonları gibi hizmetlerden yararlanabilirler.

The Siasat Daily’nin haberine göre Etihad, yeni sistemin lansmanını kutlamak için 13 Mart Pazartesi günü 00:00’dan 14 Mart Salı günü 23:59’a kadar uçuşlarda %20 indirim sunan bir flaş indirim başlattı. Teklif, 16 Haziran 2023 tarihinden itibaren yapılacak seyahatler için geçerlidir.

Yeni sistem aynı zamanda taşıyıcının ilk Airbus A380’ini bakım için Fransa’nın Tabres kentine gitmeden önce İspanya’nın Teruel kentinde 21 ay beklettikten sonra depodan geri almasıyla birlikte geliyor. Etihad’ın on uçaklık A380 filosu, pandemi sırasında havacılık endüstrisi kriz modunda olduğu için Nisan 2021’de yere indirildi.

Etihad Havayolları Amadeus'a Geçiş Yaptı 21 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu