Latest Posts

Etihad tahliye uçuşlarına başlayacak

12 şhavalimanından sınırlı tek yönlü uçuşların tümü BAE hükümeti tarafından onaylandı

Abu Dabi’den Etihad Havayolları 9 Mayıs Cumartesi gününden itibaren BAE vatandaşları için tahliye uçuşlarına başlayacağını duyurdu.

Havayolunun web sitesinde yaptığı açıklamada, Londra, Singapur ve Manila dahil 12 şehirden tek yönlü sınırlı uçuşların vatandaşların ülkeye dönmelerine yardımcı olacağını belirtti.

Tüm uçuşlar BAE hükümeti tarafından onaylandı.

Rezervasyon yapmadan önce, BAE sakinleri, Bakanlık Dışişleri web sitesinde (MoFAIC.gov.ae) bulunan BAE Twajudi mukim servisi aracılığıyla ICA onayı için başvurulmalı.

Başvuru başarılı olursa, vatandaşlara bilet rezervasyonu yaparken Etihad’a verilmesi gereken benzersiz bir ICA onay numarası verilecek.

Havayolu şirketi, yalnızca geçerli BAE ikamet vizesi ve ICA onay numarasına sahip olanların BAE’ye girmesine izin verileceğini vurguladı.

Abu Dabi’ye varışta, tüm yolcular Covid-19 testine (PCR testi) ve termal teste tabi tutulacaklar ve 14 gün boyunca kendileri izole etmeleri gerekiyor.

Havayolu, “Bu tür operasyonlara devam etmek için yetkililerle yakın çalışıyoruz” dedi.

Gelen uçuş tarifesi:

Amsterdam: 13, 15, 20, 22, 27 ve 29
Barselona: 14, 17, 24 ve 31
Mayıs Frankfurt: 17, 24 ve 31
Mayıs Jakarta: 15 ve 29
Mayıs Kuala Lumpur: 23 ve 30
Mayıs Londra: 9 Mayıs, 13, 16, 20, 23, 27 ve 30
Manila: 13, 15, 16, 20, 22, 23, 27, 29 ve 30
Melbourne: 13, 20 ve 27
Seul: 22 ve 29
Mayıs Singapur: 20 Mayıs ve 27
Tokyo: 20 ve 27
Mayıs Toronto: 12 Mayıs

Uygulanan katı önlemler

Etihad, uçakta, havaalanında ve ücretsiz havaalanı transfer hizmetlerinde kapsamlı bir sanitasyon ve güvenlik programı uyguladığını vurguladı.

Yolcuların seyahat ederken yüz maskesi takmaları da isteniyor.

Uçakta yolcuların “her yolcu arasında mümkün olduğunca fazla alan” bulunduğundan emin olacağı ve Covid-19 yönergelerine uygun yiyecek ve içecek hizmeti verileceği belirtildi.

İnişten sonra, sıcaklık taramasının ardından, yolculardan tüm bekleme noktalarında diğer konuklardan iki metre uzakta beklemeleri istenecektir.

Havaalanından seyahat süresi BAE’de sokağa çıkma yasağı saatlerine denk gelirse, yolculardan rezervasyon onayı veya bilet ibraz etmeleri istenecektir.

Etihad Havayolları şimdiye kadar tahliye uçuşları gerçekleştirdi, ancak yetkililer tarafından verilen düzenleyici önlemlere bağlı olarak 16 Mayıs’tan itibaren düzenli yolcu seferlerine kademeli olarak başlamayı amaçlamaktadır.

BAE, Covid-19’un yayılmasını da içerecek şekilde tüm düzenli uluslararası yolcu uçuşlarını Mart ayında askıya aldı.

ETİHAD SABİHA GÖKÇEN UÇUŞLARI

Latest Posts

POPULER