Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayolu

Etihad Airways’e Bir Haftada İki Büyük Ödül

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, aynı hafta içerisinde iki farklı uluslarası kurum tarafından ödüle layık görüldü. 2016 Kristal Kabin Ödülleri tarafından sektörün en prestijli ödüllerinden biri olan “Kabin Konseptleri” ödülünü almaya hak kazanan şirket, ayrıca PAX International Dergisi tarafından “2016 yılının en iyi uçak içi eğlence ve bağlantı sistemi sunan havayolu” ödülüne layık görüldü.

etihad_Airways___e_Bir_Haftada___ki_B__y__k___d__l_1Etihad Airways’in İnovatif Kabin Anlayışı Ödüle Doymuyor

Etihad Airways, Dreamliner filosuna özel First Suit kabini ile 2016 Kristal Kabin Ödüllerin’in yeni kategorisi olan “Kabin Konseptleri” ödülünü almaya hak kazandı. Ödül, havayolunun 2015 yılında Airbus A380 uçağıyla almaya hak kazandığı kabin tasarımı ödülüyle birlikte, arka arkaya aldığı ikinci prestijli kabin ödülü oldu. Kristal Kabin Ödülü, uçak filolarının iç mimarisinin inovasyonunda mükemmeliyeti ödüllendiren uluslararası tek ödül olarak ön plana çıkıyor.
Havayolu geçtiğimiz günlerde ise PAX International Dergisi tarafından, sunduğu son teknoloji uçak içi eğlence, bağlantı sistemleri ve iletişim çözümleri ile ödüle layık görüldü. Airbus A380 uçağında yeni nesil Panasonic eX3 teknolojili E-BOX uçak içi eğlence sunan ilk şirket olan Etihad Airways, yüksek çözünürlüklü ekranlar ile gelişmiş oyun ve eğlence seçenekleri sunan sisteme tüm A380 ve Boeing 787 filosunda yer verecek. Sistem, yolculara film izleme, oyun oynama, alışveriş yapma, 3 boyutlu hareketli haritaları inceleme gibi seçeneklerle maksimum eğlence vaat ediyor. 


Etihad_Airways___e_Bir_Haftada___ki_B__y__k___d__l_2

Etihad Airways Üst Ticari Yöneticisi Peter Baumgartner konuyla ilgili olarak, “İnovasyon yaklaşımımız, bir kez daha endüstrinin en saygın uzman ve profesyonelleri tarafından tanındı. Bu vizyon, tüketicilerimizin yanı sıra, Etihad Airways çalışanları ve Etihad Tasarım Birliği’nin ortak yaklaşımı ile gerçeğe dönüştü. Etihad Airways olarak, kuralları bir köşeye bırakıyor; uzman bir tasarım, yenilik ve estetik anlayışı sergilediğimiz “Mavi Gök” yaklaşımımız ile modern kabin mimarisinin düzenine meydan okumaya devam ediyoruz.” dedi.


Etihad Airways Hakkında

2003 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi olarak kurulan Etihad Airways, 2015 yılında 17,4 milyon yolcu taşıdı. Orta Doğu, Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya’da hâlihazırdaki uçtuğu veya başlayacağını duyurduğu toplam 116 uçuş noktası bulunan şirketin filosu 120 Boeing ve Airbus uçaktan oluşuyor. Etihad Airways’in ayrıca 71’i Boeing 787, 25 Boeing 777-X, 62 Airbus A350 ve 10 Airbus A380 olmak üzere 204 kesin uçak siparişi bulunuyor.
Etihad Airways’in; Etihad Regional tarafından işletilen, airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Jet Airways, Virgin Australia ve İsviçre merkezli Darwin Airline’da sermaye yatırımları bulunuyor. Airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Etihad Regional, Jet Airways ve NIKI, gibi benzer anlayıştaki havayolu şirketleriyle birlikte oluşturduğu Etihad Airways Partners, yolculara daha gelişmiş bir uçuş ağı ve tarifesi ile daha kapsamlı sadakat programı kazanımları sunuyor. Daha detaylı bilgiye şirketin www.etihad.com adresindeki web sitesinden ulaşılabiliyor.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu