Hava Kargo Hakkında Herşey
HavayoluTurizm

Ercan Havalimanı, Ramazan Bayramında 749 uçağa ve binlerce yolcuya hizmet verecek

70 / 100

Ercan Havalimanı, Ramazan Bayramında 749 uçağa ve binlerce yolcuya hizmet verecek

Ercan Havalimanı, Ramazan Bayramı süresince özel uçaklar hariç olmak üzere tarifeli, charter ve ek seferler de dahil olmak üzere toplamda 749 uçağa ve binlerce yolcuya hizmet verecek.

T&T Havalimanı İşletmeciliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Ercan Havalimanı, KKTC’deki bayram tatilini kapsayan 5 Nisan 2024 ile 14 Nisan 2024 tarihleri arasındaki 10 günlük süre boyunca 375 geliş ve 374 giden uçağa ev sahipliği yapacak. En yoğun günün 14 Nisan Pazar günü olması bekleniyor, bu gün havalimanı 42 geliş ve 42 gidiş uçağa hizmet verecek.

Açıklamada, 5 Nisan’da 36 geliş 36 gidiş, 6 Nisan’da 34 geliş 34 gidiş, 7 Nisan’da 40 geliş 40 gidiş gibi günlerdeki uçuş sayıları da belirtildi.

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, yolcuların rahatlığı ve sorunsuz uçuşları için gerekli tüm önlemlerin alındığını ifade etti. Özçelik, Ercan Havalimanı’nın bayram trafiğinin yoğun olacağını ve en iyi hizmeti sunacaklarını belirtti.

Özçelik ayrıca, bayram öncesinde çeşitli kurumlarla koordinasyon yapıldığını ve gerekli tedbirlerin alındığını da vurguladı. Özellikle, Sivil Havacılık Dairesi, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, AJet Hava Yolları, SunExpress Hava Yolları gibi kurumlarla iş birliği yapıldığını söyledi.

Son olarak, Özçelik tüm halka sevdikleriyle birlikte huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini diledi ve Ramazan Bayramını kutladı.

Ercan Havalimanı, Ramazan Bayramında 749 uçağa ve binlerce yolcuya hizmet verecek 20 Nisan 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu