Latest Posts

EMITT Fuarı kapılarını açtı

87 / 100

EMITT Fuarı kapılarını açtı, işte sektörün mesajı

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT TÜYAP’ta 25.kez kapılarını açtı.

EMITT Fuarı 25. kez kapılarını açtı. Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, TTYD Başkan Oya Narin, TÜROB Balkanı Müberra Eresin ve çok sayıda turizmci katıldı.

Toplantının açılış konuşmacılarından TTYD Başkanı Oya Narin Türkiye turizminin yatırımcı örgütü olan TTYD’nin EMITT Fuarı ile işbirliğini sürdüreceğini söyledi.

Pandemi sürecindeki en büyük sıkıntının ülkelerin bir anda kapılarını kapatması ve hava ulaşımını durdurması olduğunu belirten TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır ise şunları söyledi:

“Yeni varyantlar, aşılanma sayılarının istenilen seviyelere ulaşmaması da bizleri zorda bıraktı.

Pandemi birçok şeyin eskisi gibi olmayacağını bize gösterdi. Bizler sektör olarak asla umutsuzluğa kapılmadık ve zorlu süreçleri geride bıraktık. Bakanlık ve sektör olarak çok iyi bir ortak çalışmayla bugünlere geldik.

Ülkeler sınırlarını kapatıp seyahati yasaklarken biz nasıl turist ağırlarız diye çalıştık ve güvenli turizm sertifikasını geliştirdik. Güvenli turizm sertifikası dünyaya örnek olmakla kalmadı pazarlama avantajı da sağladı. Güvenli turizm bundan sonra kriterleri değişerek sürekli hale getirilecek.

Sayın Bakanım biz artık güvenli turizm sertifikasının güncellenmesini sizden rica ediyoruz.

emitt

İspanya ve Fransa’yı geride bıraktık

Bizler İspanya ve Fransa’yı geride bırakarak 30 milyon turist ve 24 milyar dolar turizm gelirine ulaştık.

2022 yılı da yine koronavirüsün gölgesine geçecektir. Bu nedenle aşılama sayıları önemli rol oynayacak. Bu nedenle rehavete kapılma şansımız yok. Aşılamayı lütfen teşvike delim

Erken rezervasyonlarda artış var. Kişi sayısı ve gelirde 2019 rakamlarına yaklaşacağımıza dair göstergeler var. İngiltere pazarında 2019’un üstüne çıkacağız: Rusya için de benzer bir durum söz konusu. Almanya ise şu anda yatay seyrediyor. Avrupa’da talebin artacağını düşünüyoruz.

Özellikle iç pazara dikkat çekmek istiyorum. 2022 yılında dış pazarların devreye girmesinden dolayı iç pazar kontenjanına ve fiyatlarına lütfen dikkat edelim. İç pazarın ana pazar olduğunu sadece kriz dönemlerinde değil her zaman arttırmalıyız. “

Sururi Çorabatır ayrıca, Bakan Ersoy’dan sektör meslek yasasını çıkarmasını talep etti.

Piyasada en çok koltuk arz eden ikinci hava yolu olduk

THY Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ise şunları söyledi:

Bugün 252 noktaya uçuş düzenleyen THY’nin bu fuara destek vermesinden dolayı mutluyuz. Piyasada en çok koltuk arz eden ikinci hava yolu olduk. 2022 yılında, 2021 kapasitesinin üzerine çıkacağız. Önümüzdeki 365 gün boyunca Türkiye’ye gelen yolculara bakıldığında en çok yolcunun Güney Amerika ülkelerinden olduğunu gördük.

Kaynak:turizmgüncel

emitt

Latest Posts

POPULER