Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Emirates HaberleriHavacılıkHavayoluManşet

Emirates, yeni pilot eğitim merkezine 135 milyon ABD doları yatırım yaptı

82 / 100

 Emirates, yeni pilot eğitim merkezine 135 milyon ABD doları yatırım yaptı

 

Emirates, gelecekteki Airbus A350 ve Boeing 777X uçakları için 6 Tam Uçuş Simülatör Bölmesi (FFS) barındıracak gelişmiş bir eğitim tesisi inşa etmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 6,000 metrekarelik yeni tesisin Mart 2024’te açılması planlanıyor.

Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Şeyh Ahmed bin Said El Maktum yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeni bir pilot eğitim merkezi inşa etmek için yapılan bu 135 milyon ABD Doları tutarındaki yatırım, Emirates’in 2024’ten itibaren yeni uçak filosunun teslimatından önce pilot eğitimine başlamaya hazır olmasını sağlayacaktır. Bina, enerji tüketimini azaltmak için güneş enerjisi kullanırken pilotlara en iyi eğitimi sağlamak için en son teknoloji simülatörlerle donatılacak.”

Yeni bina, Dubai’deki mevcut Emirates Eğitim Tesislerinin bitişiğinde yer alacak ve böylece diğer tüm pilot eğitim merkezlerine büyük bir entegrasyon ve yakınlık sağlayacak.

Pilot kursiyerleri ayrıca, pilot eğitim modülünün bir parçası olarak özel üretim cihazlar kullanarak kokpit ortamını kurup yapılandırabilme ve eğitim oturumlarına başlamadan önce verileri Tam Uçuş Simülatörüne (FFS) yükleme olanağından da yararlanacak. Bu yenilikçi, türünün ilk örneği konsept, kursiyerin simülatör içindeki hazırlık süresini kısaltmak, konsantrasyonunu korumasına ve eğitim süresinden tam olarak yararlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

pilot egitim

Emirates’in Dubai’deki mevcut eğitim kolejlerine yeni binanın eklenmesiyle, havayolu pilot eğitim kapasitesini yılda %54 artırma potansiyeline sahip olacak. Havayolunun eğitim binaları genelinde, Emirates pilotları, yılda 130.000 eğitim saatinden fazla kapasite sunan 17 tam uçuş simülatörü bölmesi ile uçuş becerilerini geliştirmek için daha fazla esnekliğe ve olanaklara sahip olacak.

Emirates’in ilk Airbus A350 uçağının planlanan teslimatına paralel olarak, havayolunun en yeni eğitim okulu, Haziran 2024’e kadar ilk A350 pilot grubunu eğitmeye başlayacak.

Uçuş ekibi için modern eğitim tesislerine ek olarak, havayolu, iş gücü ve diğer havacılık profesyonelleri için dünya standartlarında bir dizi eğitim ve gelişim programı sunmaktadır. Dubai’de bunlar arasında Emirates Uçuş Eğitim Akademisi, Emirates Havacılık Üniversitesi, Emirates Kabin Ekibi Eğitim Merkezi ve çalışanlarının farklı ihtiyaçları için özel olarak oluşturulmuş çok sayıda program yer alıyor.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

Detaylı bilgi için: www.emirates.com.tr

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu