Hava Kargo Hakkında Herşey
Emirates HaberleriHavacılıkHavayolu

Emirates ve Batik Air iş birliğini geliştirerek Güneydoğu Asya’ya daha fazla seyahat seçeneği sunuyor

84 / 100

Emirates ve Batik Air iş birliğini geliştirerek Güneydoğu Asya’ya daha fazla seyahat seçeneği sunuyor

 

Emirates ve Batik Air Malezya, Emirates yolcularının Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı (KLIA) üzerinden, Batik Air tarafından gerçekleştirilen uçuşlarla Malezya’nın 5 şehri ile Güneydoğu Asya’daki 3 bölgesel noktaya ulaşmalarına olanak tanıyan ortak uçuş anlaşmalarını duyurdu.

Katıldığı lansmanda Emirates ile Batik Air arasındaki stratejik ortaklığa övgüde bulunarak, bu ortaklığın dünya çapındaki yolculara sunduğu sayısız fırsatın altını çizen Malezya Ulaştırma Bakanı YB Tuan Anthony Loke: “Malezya’nın bölgeye açılan ana kapı olma rolünü güçlendirme potansiyeline sahip olan bu ortaklıktan memnunuz. Özellikle bölgesel uçuş noktalarına olan kolay bağlantılar için KLIA trafiğinde bir artış görmeyi umuyoruz” açıklamasında bulundu.

Geliştirilmiş iş birliği, Emirates’in Uzak Doğu’daki Ticari Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Orhan Abbas ve Batik Air Grubu’nun Stratejik Direktörü Datuk Chandran Rama Muthy tarafından tanıtıldı. Lansman etkinliğinde ayrıca, Emirates Gelir Optimizasyonu ve Havayolu Ortaklıkları Kıdemli Başkan Yardımcısı Anand Lakshminarayanan ve Emirates’in Malezya’daki Ülke Müdürü Saeed Mubarak da hazır bulundu. Bu anlaşma doğrultusunda Batik Air tarafından Penang, Kuching, Kota Kinabalu, Langkawi, Johor Bahru, Denpasar, Jakarta ve Singapur’a gerçekleştirilen uçuşlard Emirates kodu olacak. Bu sayede Emirates yolcularına, tek biletle yeni uçuş noktalarına bağlanma kolaylığı ile kusursuz bir seyahat deneyimi ve rahat bagaj politikasından faydalanma imkânı sunacak.

emirates, batik air

Emirates yolcuları ayrıca nihai varış noktalarına varmadan önce Kuala Lumpur’da konaklama seçeneğine de sahip olacak. Havayolu ayrıca, interline uçuşlar için Batik Air tarafından Kuala Lumpur üzerinden gerçekleştirilen sekiz ek varış noktasına da erişim kazanacak.

Ortaklık hakkında açıklamada bulunan Emirates’in Uzak Doğu’daki Ticari Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Orhan Abbas: “Malezya, Uzak Doğu ağımızda önemli bir pazar. Müşterilerimize yeni ve heyecan verici seyahat noktalarına yönelik artırılmış bağlantı ve daha fazla seçenek sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık sayesinde ağ erişimimizi dünya çapında 1.490’dan fazla şehre genişleteceğiz. Yolculara daha iyi seçenek ve deneyimler sunmak için ortağımız Batik Air ile yakın iş birliği içinde çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Bu girişimin yalnızca Batik Air’in uçuş ağ bağlantısını güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda Emirates yolcularına Malezya ve Güney Doğu Asya’daki büyüleyici yeni seyahat noktalarını keşfetme fırsatı sağladığını belirten Batik Air Grup Stratejik Direktörü Datuk Chandran Rama Muthy ise şu açıklamalarda bulundu: “Ayak izimizi daha da genişleterek, değerli yolcularımıza esneklik ve kolaylık sunan bu stratejik anlaşmanın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ortaklık, mükemmelliğe olan bağlılığımızın altını çiziyor. Dünyanın dört bir yanından gelen yolculara, Emirates ve Batik Air hizmetlerinin benzersiz birlikteliğinin deneyimini yaşatmak ve onları ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”

1996’dan bu yana Malezya’ya uçan Emirates, şu anda Boeing 777 ve Airbus A380 uçaklarını kullanarak Kuala Lumpur’a haftada 21 uçuş gerçekleştiriyor ve yolculara birinci sınıf ürün ve servisiyle hizmet veriyor. Havayolunun şu anda 30 kod paylaşımı, 11 Intermodal ve 118 interline ortağı bulunuyor. Interline ortaklıları arasında ise uzun süredir devam eden Jakarta merkezli Lion Air Group ve bağlı ortaklıkları Batik Air Indonesia ve Batik Air Malaysia bulunuyor.

1 Kasım 2023’ten itibaren gerçekleştirilecek seyahatler için biletler www.emirates.com  , çevrim içi olarak veya doğrudan seyahat acenteleri üzerinden satın alınabilir.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

 

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu