Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Emirates, sunduğu ‘‘en iyi’’ uçak içi eğlence deneyiminin 30. yılını kutluyor

81 / 100

Emirates, sunduğu ‘‘en iyi’’ uçak içi eğlence deneyiminin 30. yılını kutluyor

Emirates 1992 yılında cesur bir adım atarak filosunda bulunan tüm kabin sınıflarındaki her bir koltuğa televizyon ekranı yerleştirme kararı aldı ve bu devrim niteliğindeki hamleyle gelecek yıllarda yolcuların beklentilerini ve uçak içi eğlence (IFE) sektörünü şekillendirdi.

Sizi şirketin 1992 yılında tüm koltukların arkasına kişisel koltuk içi video sistemleri yerleştirmesini konu olan Emirates reklamını izleyerek geçmişte bir yolculuğa çıkmaya davet ediyoruz.

emirates, tel aviv

Emirates, uçak içi eğlence deneyimini sunduğu ilk günden itibaren sadece ileriye bakarak 40 bin feet yükseklikte eğlence ve bağlantı imkânlarını geliştiren yeni inovasyonları hayata geçirmeye devam etti. Uçak içi ürün ve hizmetlerini iyileştirmeye devam eden Emirates’in, siparişi verilen gelecek filosunda sunacağı yeni nesil IFE sistemleri için planladığı heyecan verici gelişmeler arasında geniş, ultra yüksek çözünürlüklü 4k ekranlar ve gelişmiş Wi-Fi bağlantısı yer alıyor. Emirates ayrıca her ay 100 film ve 200 bölüm dizi eklenen ice platformundaki kapsamlı içeriklerini de sürekli güncelliyor.

Emirates’in en iyi uçak içi eğlence deneyimini sunma yolculuğundan öne çıkanları bu zaman çizelgesinden takip edebilirsiniz.

Emirates’in Uçak İçi Eğlence ve Bağlantı Faaliyetlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Brannelly yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emirates’in 1992 yılında her koltukta kişisel ekran uygulamasını hayata geçirmesi sektörde devasa bir inovasyon olarak değerlendirildi. Diğer havayolu şirketleri o tarihte koltuk başına yaklaşık 15 bin dolara tekabül eden bu büyük yatırımın mantığını sorguladılar.’’

emirates,eğlence

‘’Ancak kısa sürede yolcularımızın uçuş sırasında eğlenceyi çok sevdiğini gördük. Yolculukları daha kısa sürüyormuş gibi hisseden yolcularımızın memnuniyet ve sadakati de artmıştı. Bir yıl içinde, 1996 yılında filomuza katılacak olan Emirates Boeing 777 uçaklarda içerik seçeneğini 20 kanala çıkarmak için çalışmaya başlamıştık.’’

‘’Hizmetlerimizi geliştirmeyi asla bırakmadık. Emirates olarak, IFE sistemimiz ice’a dünyanın 40’ı aşkın bölgesinden en iyi içerikleri eklemeye devam ediyor ve bu harika içerikleri sektördeki en büyük ekranlarda, kaliteli kulaklıklar ve ses sistemleri ile sunuyoruz. Emirates, 1993’te uydu telefonlarının kullanımının hayata geçmesinden sonra uçakta cep telefonu kullanma imkânı veren sistemleri kuran ilk şirket olmaya kadar uçak içi bağlantı alanına da liderlik etmiştir. Bugün, tüm Emirates uçaklarında bağlantı imkanı vardır ve şimdiden gelecek nesil bağlantı için siparişlerimizi vermiş bulunuyoruz.”

emirates
Emirates Boeing 777-300ER photographed on August 17, 2015 from Wolfe Air Aviation’s Lear 25B.

‘’Emirates’in 2003 yılında 500 kanalla hayata geçen ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice, bugün yolcularına film, müzik, dizi, ve belgesellerin yer aldığı 5000’i aşkın kanalı 40’tan fazla dilde sunuyor. Eğlence içerikleri arasında toplam 3900 saat film ve televizyon programı ve 3300 saatin üzerinde müzik ve podcast yayını yer alıyor. Bir Emirates yolcusunun tüm arşivden yararlanabilmesi için Dubai’den Sydney’e 500kezden fazla seyahat etmesi gerekiyor.

Emirates’in IFE yatırımlarının ve stratejisinin başarısını, tüm kabin sınıflarındaki yolcularının sadakati ve olumlu geri bildirimlerinin yanı sıra 2022 APEX Passenger Choice Awards®’ın “En İyi Uçak İçi Eğlence” ödülü ve 2005’ten bu yana her yıl kazandığı “Skytrax Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence” ödülü dâhil çok sayıda sektör ödülü ortaya koyuyor.

Emirates ice platformu eğlenceye ek olarak çeşitli faydalı özellikler de sunuyor: Seyir halinde uçuş durumunuzu kontrol etme imkânı; uçağın burun, kuyruk ve gövde altı kısmına takılan kameralar vasıtasıyla kalkış ve iniş sırasında gökyüzünün gerçek zamanlı görünümü; Emirates’in merkezi Dubai hakkında faydalı bir seyahat rehberi EmiratesRED; dünyanın ilk uçak içi televizyondan alışveriş kanalı ve LinkedIn Learning dâhil çeşitli kişisel gelişim içerikleri.

Emirates yolcuları ice üzerinden sunulan geniş içerik yelpazesine göz atarak Emirates Mobil Uygulaması üzerinden kendi oynatma listelerini oluşturabilir ve daha kişiselleştirilmiş bir seyahat deneyimi için bu listeyi uçak içinde senkronize edebilirler.

Daha fazla bilgi için Emirates/inflight-entertainment adresini ziyaret edin.

Emirates Hakkında:

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 17 sefer gerçekleştiriyor.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu