Hava Kargo Hakkında Herşey
Emirates HaberleriHavacılıkHavayolu

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

85 / 100

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

 

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Birinci Aşama ve IEnvA Yasadışı Yabani Hayvan Ticareti modülü sertifikalarını almaya hak kazanarak çevresel açıdan sorumlu uygulamalara olan bağlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Emirates, sektöründe lider kapsamlı bir çevre yönetim sistemi olan IEnvA sisteminin temel kapsamının Birinci Aşamasını uygulamaya koydu. Birinci Aşamada uçuş operasyonları ve kurumsal faaliyetlerin yanı sıra Emirates’in yaban hayatını ve yaşam alanlarını korumayı amaçlayan uzun soluklu çevresel taahhüdünü destekleyen bir yasadışı yabani hayvan ticareti modülü yer alıyor.

Emirates Uluslararası İlişkiler Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Şeyh Majid Al Mualla konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “IEnvA Birinci Aşama sertifikasını almaya hak kazandığımız için gurur duyuyoruz. Bu sertifika etkili çevresel sürdürülebilirlik inisiyatiflerine olan uzun soluklu bağlılığımızın bir göstergesi olup yasadışı yabani hayvan ticareti modülü sertifikası ise yabani hayvan kaçakçılığı ve suistimaline karşı mücadelede global bir lider olarak konumumuzu pekiştiriyor. Kısa bir süre önce hayata geçen kapalı döngü geri dönüşüm programımız ve %100 sürdürülebilir havacılık yakıtıyla (SAF) gerçekleştirilen gösteri uçuşu gibi girişimlere ek olarak, güçlü çevre yönetim sistemleri tesis etmek ve gerek kendi faaliyetlerimizde gerekse sektör genelinde gerçek bir değişime destek olmak için kararlılıkla çalışıyoruz.”

emirates, iata
Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

IATA Baş Ekonomisti ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marie Owens Thomsen ise şunları söyledi: “IEnvA Birinci Aşama sertifikasını almaya hak kazanarak tam IEnvA Sertifikası yolunda kaydettiği ilerlemeyi açık bir şekilde ortaya koyan Emirates’i tebrik ederiz. Aralarında hükümetler, sermaye sahipleri ve iş ortaklarının yer aldığı paydaşlar, Emirates’in sürdürülebilirlikle ilgili olarak sadece global standartları ve en iyi uygulamaları yerine getirmekle kalmayıp sürdürülebilirlik alanındaki önde gelen konumunu devam ettirmek adına sürekli iyileştirmeler yapma konusunda kararlı olduğunu bilecekler. Ortak hedefimiz olan çevresel etkilerin azaltılması, yasadışı yabani hayvan kaçakçılığıyla mücadele ve sosyal sorumluluğunun geliştirilmesi alanlarında başarıya ulaşmak adına Emirates’le birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Emirates, bugün ve gelecek nesiller için seyahat etmeye ilham olması açısından doğal hayatın güzelliğini ve biyolojik çeşitliliğini koruma amacıyla yasadışı yabani hayvan kaçakçılığı ve süistimali ile mücadelede dünya lideri konumunda. Buckingham Sarayı Bildirgesinin ilk imzacılarından olan şirket aynı zamanda Kraliyet Vakfı tarafından bir araya getirilen United for Wildlife Transport Taskforce üyesidir.

Şirketin kargo birimi olan Emirates SkyCargo, yasadışı yabani hayvan ticareti ve dört büyük hayvan için avcılık ödüllerinin tamamen yasaklanması ile ilgili uzun vadeli bir sıfır tolerans politikasına sahip. Yaban hayatı farkındalık eğitimi, Emirates SkyCargo çalışanlarına ek olarak, Kabin Ekibi, Emirates Havalimanı Hizmetleri ve Emirates Group Güvenlik ekibi dâhil yolcu hizmetlerindeki çalışanlara da verilmiştir. IEnvA Yasadışı Yabani Hayvan Ticareti sertifikası şirket genelindeki eyleme geçme kararlılığını ortaya koyuyor.

United for Wildlife Transport Taskforce Müdürü Ian Cruickshank şunları söyledi: “United for Wildlife Transport Taskforce’un en eski üyelerinden biri olan Emirates, yabani hayvan kaçakçılığıyla mücadeledeki güçlü liderliğini gözler önüne sermeye devam ediyor. Ekibi bu sertifikayı alma başarılarından ötürü kutluyor ve dünya çapında yaban hayatı suçlarıyla mücadele etmek adına sürekli işbirliği yapmayı arzu ediyoruz.”

Emirates, bu yılın başında fosil yakıtların ticari havacılıktaki etkisini azaltmaya odaklanan araştırma ve geliştirme projelerine 200 milyon dolarlık yatırım yaptı. Şimdiye kadar bir havayolu şirketinin sürdürülebilirliğe tek seferde yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan ve üç yıllık bir sürece yayılan bu proje vasıtasıyla, Emirates lider kuruluşlarla iş ortaklığı fırsatlarını değerlendirerek sektördeki en ciddi sorunlara yenilikçi çözümler bulunmasına katkıda bulunacak.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

 

 

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Sertifikası almaya hak kazandı

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu