Latest Posts

Emirates ABD Uçuşları Tekrar Başladı

87 / 100

Emirates ABD Uçuşları Tekrar Başladı

Dubai, BAE, 20 Ocak 2022 – Telekomünikasyon operatörlerinin ABD havaalanları çevresinde 5G ağlarının dağıtımının ertelemesiyle, ABD Federal Havacılık İdaresi ve Boeing, uçak operasyonları ile ilgili önceki kısıtlamayı kaldırdı. Emirates‘in güvenli bir şekilde uçuşlarının gerçekleştirmesini ile ilgili resmi bildirim yayınladı. Cumartesi gününe kadar ABD’deki tüm varış noktalarına planlanmış operasyonlarını yeniden başlatıyor.

21 Ocak’tan itibaren havayolu, Boeing 777 operasyonlarını Chicago, Dallas Fort Worth, Miami, Newark, Orlando ve Seattle’a yeniden başlatacak.

Los Angeles, New York JFK ve Washington DC’ye gerçekleşen Emirates hizmetleri zaten etkilenmemişti. Havayolunun 20 ve 21 Ocak tarihlerinde geçici olarak A380 uçaklarını yerleştirdiği Boston, Houston ve San Francisco uçuşları, 22 Ocak Cumartesi günü Boeing 777 operasyonlarına geri dönecek.

Havayolu ayrıca Chicago, Houston, Los Angeles, Columbus ve Aguadilla’ya Boeing 777 kargo uçağı işletiyor; ihracat, gıda ve hayat kurtaran ilaçlar gibi temel kargoları taşıyor.

emirates

Bu haftanın başlarında, operasyonların güvenliği en önemli öncelik olduğu için Emirates, FAA ve Boeing’in 5G antenleri ve uçak sistemleri arasındaki olası parazite ilişkin tavsiyelerine dayanarak bazı ABD destinasyonlarına hizmetlerini askıya almıştı.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark şunları söyledi: “ABD’deki bazı varış noktalarımıza uçuşların geçici olarak askıya alınmasının neden olduğu rahatsızlıktan dolayı müşterilerimizden özür dileriz. Güvenlik her zaman önceliğimiz olacak ve bu cephede asla kumar oynamayacağız. Yolculara ve kargo göndericilerine hizmet vermek için ABD’ye giden temel ulaşım bağlantılarını yeniden başlatmamızı sağlayan en son gelişmeyi memnuniyetle karşılıyoruz. Ancak, bunun geçici bir erteleme olduğunun ve uzun vadeli bir çözüme ihtiyaç duyulacağının da çok farkındayız. Emirates, hizmetlerimizin güvenliğini ve sürekliliğini sağlamak için uçak üreticileri ve ilgili düzenleyicilerle yakın çalışmaya devam edecek.”

emirates, abd

Latest Posts

POPULER