Latest Posts

Dünyanın En Uzun Uçuşlarından Hangileri Devam Ediyor?

83 / 100

Dünyanın En Uzun Uçuşlarından Hangileri Devam Ediyor?

Devam eden koronavirüs pandemisi, seyahat kısıtlamalarının değişen doğası nedeniyle havayolları ağlarını uyarlamak zorunda kaldı. Sonuç olarak, dünyanın en uzun uçuşu rotalarının lider tablosu pandemi öncesinden daha farklı. Şimdi en uzun rotalardan hangilerinin devam ettiğine ve 2022’nin neler hazırladığına bir göz atalım.

En Üst Sırada kim Var?

Singapur Havayolları’nın Singapur’dan New York JFK’ye SQ24 uçuşu. Mart’ta Newark’a dönecek bu destinasyon.

en uzun uçuş

RadarBox.com’dan alınan verilere göre, bu hafta SQ24’ün iptal olduğu tek gün 29 Ocak’tı. 9,537 millik rotanın planlanan süresi 18 saat beş dakika ve Singapur Havayolları’nın Airbus A350-900ULR’leri işletiliyor.


Yeni Zelanda’dan Orta Doğu’ya servisler, tipik olarak dünyanın en uzun uçuşları arasında üst sıralarda yer alırdı. Ancak ülkenin sınır durumu bu durumu değiştirdi ve listede ikinci sıradaki uçuş Singapur’dan Los Angeles’a SQ38 oldu. Bu 8.770 millik servis, bu hafta her gün 15 saat 10 dakikalık planlı bir süre ile gerçekleştirildi.

Üçüncü olan Air India, Bangalore’den (BLR) San Francisco’ya (SFO) AI175 seferini düzenli olarak ancak daha az sıklıkla gerçekleştiriyor. Hindistan bayraklı taşıyıcı bu rotayı haftada bir, her Pazartesi uçuyor. Tam olarak 16 saatlik planlanmış bir süresi var ve 8.701 millik bir uçuş.

Listenin dördüncüsü, Qantas’ın Darwin’den Londra rotası. Darwin taşıyıcının Sydney’den İngiltere servisinin ikinci ayağı. QF1 olarak numaralandırılan Qantas, bu hafta her gün Darwin’den Londra’ya aktarmalı uçtu. 8.620 millik uçuş 16 saat 20 dakika olarak planlı.

en uzun uçuş


Dünyanın en uzun aktif havayolu rotaları açısından ilk beşi tamamlayan PR127, Manila’dan New York JFK’ye gerçekleşiyor. Filipin Havayolları’nın A350’leri ile işletilen rotada, bu hafta üç kez uçuş gerçekleşti. 8,520 mil için planlanan süre 15 saat beş dakika.

Bu yıl yeniden başlayacak uzun rotalar


Mart ayı sonlarında IATA yaz programı başladığında, sıralamalar daha da değişecek. Daha önce belirtildiği gibi, Singapur Havayolları dünyanın en uzun uçuş varış noktasını, New York JFK’den Newark’a değiştirecek.

Qantas’ın Perth – Londra ile Dallas-Sidney arasındaki doğrudan uçuşları yeniden başlatacağı biliniyor. United’ın Houston-Sydney servisleri de Mart ayında yeniden başlayacak. Yılın ilerleyen aylarında, Emirates’in Auckland’dan Dubai’ye (Temmuz) ve ayrıca Saudia’nın Cidde’den Los Angeles’a (Nisan) uçuşlarını yeniden başlamasıyla Orta Doğu’ya ultra uzun mesafeli hizmetler artacak.

İçerik: simpleflying.com

Latest Posts

POPULER