Hava Kargo Hakkında Herşey
Güncel HaberlerHavacılıkHavayoluSingapore Airlines haberleri

Dünyanın En Kısa Airbus A350 Uçuşu – Sadece 30 Dakika!

Dünyanın En Kısa Airbus A350 Uçuşu – Sadece 30 Dakika!

Singapur ve Kuala Lumpur arasında günde  40’dan fazla uçuş var, bu da bu rotayı dünyanın en yoğun uçuş rotalarından biri yapıyor. Ama bu uçuşlardan biri çok özel – Singapur Havayolları SQ118 uçuşu. Bu uçuş neden bu kadar özel? Çünkü dünyanın en kısa A350 uçuşu!

Singapur’dan Kuala Lumpur’a giden A350 uçuşu, rotanın anlık hava durumuna göre 30-40 dakika arasında sürüyor. 8 Aralık’ta bu uçuşta bulunduğumda uçuş 39 dakika sürdü ve bu sürede kabin ekibi hafif bir akşam yemeği servisi ve içki servisi yapabildi!

Singapore Airlines A350-900, 42 lie flat business class koltuk, 24 premium ekonomi koltuk ve 187 ekonomi koltuğa sahip. Business Class kabininde seyahat etme şansım oldu ve Singapur Havayolları’nın A350’lerde kullandığı koltuklar inanılmaz, şaşırtıcı bir şekilde bu uçuşta bulunan koltuklar, Singapur’dan New York’a dünyanın en uzun uçuşunda kullanılanla aynı koltuklar.

Business Class Koltuğu:

28 inç genişliğiyle, Singapur Havayolları A350-900 business class koltukları, dünyanın en geniş ve konforlu business sınıfı koltuklarından biri. 39 dakikalık uçuş için gerçek bir servis verildi. Gerekli miydi? Elbette hayır – ama bu uçuş, yaptığım en konforlu uçuşlardan biriydi.

Aşağıdaki resimdeki koltukta oturdum ve oturken hala 10 inçlik bir alan kalıyordu, muhtemelen bu business sınıfı koltuklarına 2 kişi sığabilir, gerçekten çok geniş! Koltuğunuzda 3 adet büyük saklama bölmesi ve çantanızı altına saklayabileceğiniz bir alan var.

Dünyanın En Kısa Airbus A350 Uçuşu - Sadece 30 Dakika! 20 Nisan 2024

Uçuş:
Kısa bir taksinin ardından uçak Singapur’dan kalktı. Uçuşun ilk 15 dakikasında emniyet kemeri işareti açıktı. Singapur çevresinde gök gürültülü fırtınalar yılın bu zamanında çok yaygın, bu nedenle tırmanış biraz zıplamalıydı.

15 dakika sonra emniyet kemeri işaretleri kapandı, daha sonra kabin ekibi çok hızlı bir şekilde sandviç ya da dürüm sunarak kabin içerisinden geçti. Tavuk sandviç, biraz su ve kahve tercih ettim.

Yemeğin sunumu şaşırtıcı değildi. Ancak kabin görevlilerinin sadece 10 dakika sürede servis yapabilecekleri bu uçuşta yiyecek olmasına bile çok şaşırdım. Böyle kısa bir uçuşta yiyecek sunduğu için Singapur Havayolları ‘na tebrikler- sadece bir içecek de mükemmel olurdu, bu yüzden extra bir sandviç harikaydı!Dünyanın En Kısa Airbus A350 Uçuşu - Sadece 30 Dakika! 20 Nisan 2024

Airbus A350 ile uçmanın kendisi büyük bir deneyim oldu, kabin geniş ve ortada hiç başüstü dolap olmadığı için, çok geniş hissettim.

10 dakikalık servisten sonra kabin personeli hızlı bir şekilde iniş için kabini hazırladı ve 15 dakika sonra da Kuala Lumpur’a indik. Genel olarak çok iyi bir uçuş deneyimi oldu ve tekrar uçmayı çok isterim – sadece çok kısa.

İçerik:simpleflying.com

Yazar:Arran

Dünyanın En Kısa Airbus A350 Uçuşu - Sadece 30 Dakika! 20 Nisan 2024

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu